Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2016-03-31 22:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę malarstwa Romy Triebling prezentuje Galeria Bakałarz WMBP

Olsztyn24
Od prawej: Roma Triebling i Sylwia Czacharowska, dyrektor WMBP (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła dzisiaj (31.03) na wernisaż wystawy malarstwa Romy Triebling pt. „Chwilki”. Obrazy zaprezentowano w Galerii Bakałarz znajdującej się w bibliotece.

Roma Triebling jest znana jako artystka, animator kultury, terapeuta osób niepełnosprawnych, wychowawca młodzieży. Sztukę odkrywała w pracowni Eugeniusza Kochanowskiego.

Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym i akwarelą, ale stosuje też techniki mieszane, jak piórko z akwarelą czy kolaże wykonane z tego, co „leży pod ręką”. Artystka jest autorką wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
R E K L A M A
banner
Opisując dzisiejszą wystawę, autorka była bardzo oszczędna w słowach, gdyż wiele z tych prac jest dla niej bardzo osobistych.

Wystawione dzieła można podzielić na dwie grupy. Po jednej stronie sali zaprezentowano prace, które stanowią dla malarki swego rodzaju pamiętnik - obrazy niezwykle jej bliskie, które tworzy od 2011 roku. Po drugiej stronie podziwiać można było inne obrazy - najnowsze, dopracowane, wykonane lepiej technicznie, powstałe w 2015 i 2016 roku.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl