Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2016-04-01 17:35 | Rozmiar tekstu: A A A
W Spręcowie odbyło się VIII Gminne Forum Przedsiębiorców

Więcej mieszkańców i firm w gminie Dywity

Olsztyn24
Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, oceniała szanse i zagrożenia planu rozwojowego (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Prawie 80. przedsiębiorców, samorządowców i przedstawicieli biznesu wzięło udział w VIII Gminnym Forum Przedsiębiorców, które odbyło się w czwartek (31.03) w Spręcowie. Była to znakomita okazja do spotkania, wymiany informacji, zapoznania się z działalnością innych firm, a także wyróżnienia liderów biznesu w 2015 roku.

Podczas Forum wręczone zostały trzy nagrody Warmianki za wkład w rozwój gminy, promocję i udane przedsięwzięcia gospodarcze. Warmiankę w kategorii Osobowość Roku z rąk wójta Jacka Szydło otrzymał Robert Pieczkowski za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz kultury i tradycji warmińskiej poprzez upowszechnianie wiedzy o zasłużonych Warmiakach - mieszkańcach ziemi dywickiej.

– Nie spodziewałem się tak wspaniałej nagrody – mówił wyraźnie wzruszony Robert Pieczkowski. – Dziękuję za pamięć w imieniu wszystkich Warmiaków.  
R E K L A M A
banner
Niespodzianka i miła chwila

Warmianki w kategorii Inwestor Roku otrzymali: Andrzej Bogusz, prezes zarządu Arbet Inwestment Group za odważną wizję realizacji największej inwestycji mieszkaniowej w Gminie Dywity oraz Andrzej Sztomberski, prezes SM Kormoran za zaangażowanie w rozwijanie spółdzielczego budownictwa mieszkaniowego w Gminie Dywity. Obaj wyróżnieni nie ukrywali swojego zaskoczenia.

- To dla mnie totalna niespodzianka i bardzo miła chwila – mówił Andrzej Bogusz. – Przecież my tylko robimy to, co do nas należy, czyli budujemy kolejne osiedle (chodzi o Osiedle Sterowców – red.). Dziękuję za nagrodę i wsparcie, jakie cały czas czujemy od wójta i radnych Gminy Dywity. W swoich działaniach zawsze kierujemy się patriotyzmem lokalnym.

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Sztomberski.

- Nie przypuszczałem, że zostaniemy uhonorowani takim cennym wyróżnieniem – mówił Andrzej Sztomberski.  

Szanse i zagrożenia planu Morawieckiego

W części artystycznej znakomicie zaprezentował się zespół ludowy Spręcowia, a z merytorycznymi prezentacjami wystąpili m.in. Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, która oceniała szanse i zagrożenia wielkiego planu rozwojowego autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz ich możliwy wpływ na działalność przedsiębiorców.

- Wybrane projekty można oceniać wysoko np. pomysły dotyczące rozwoju prywatnego sektora stoczniowego, czy walkę ze skostniałą strukturą administracji i interesujące plany dotyczące wsparcia eksportu, jednak zagrożeń również jest sporo, jak choćby projektowany podatek od handlu, który może spowolnić rozwój handlu, czy zakaz obrotu ziemią, który może wpłynąć na ograniczenia dla inwestorów z różnych branż – mówiła Henryka Bochniarz.

Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity tradycyjnie już przedstawił informację na temat sytuacji społeczno-gospodarczej gminy.

- Z roku na rok rośnie liczba mieszkańców gminy, a także rejestruje się coraz więcej podmiotów gospodarczych, co dobrze rokuje na przyszłe lata – zauważył wójt Jacek Szydło, który przedstawił gościom najbliższe zamierzenia i plany inwestycyjne Gminy Dywity.  

Wsparcie dla przedsiębiorców

Małgorzata Ofierska, prezes LGD Warmiński Zakątek, zaprezentowała szerokie możliwości wsparcia przedsiębiorców z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a Piotr Burczyk, zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie opowiedział o wsparciu dla firm z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia i RPO Warmia Mazury 2014-20. Z kolei Katarzyna Pietkiewicz, zastępca dyrektora Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego zaprezentowała cały wachlarz możliwości wsparcia przedsiębiorców przez Urząd Pracy. Uhonorowani Andrzej Bogusz i Andrzej Sztomberski przedstawili zgromadzonym rozpoczęte inwestycje mieszkaniowe - Osiedle Sterowców i Osiedle Kormoran w Dywitach.

- Byłam na Forum po raz pierwszy i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem – mówi Joanna Gotowska, przedsiębiorca z Dywit. – Uzyskaliśmy wiele cennych informacji, poza tym mogliśmy się poznać z innymi właścicielami firm.

Fot1: Warmiankę w kategorii Osobowość Roku z rąk wójta Jacka Szydło otrzymał Robert Pieczkowski

Fot2: Przedsiębiorcy mieli okazję dowiedzieć się o wsparciu unijnym i krajowym

Fot3: Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan oceniała szanse i zagrożenia planu rozwojowego

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl