Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-04-02 17:39 | Rozmiar tekstu: A A A

KOD manifestował w obronie Konstytucji

Olsztyn24
II Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Komitet Obrony Demokracji po raz drugi zorganizował dziś (2.04) w Olsztynie, w 19. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku, manifestację. Tym razem w obronie ustawy zasadniczej. Dwugodzinna manifestacja na Starym Mieście odbywała się pod hasłem „Konstytucja siłą demokracji”.

Jak napisano w przygotowanym na dzisiaj Manifeście Komitetu Obrony Demokracji „Demokracja w Polsce jest zagrożona. Działania władzy, jej lekceważenie prawa oraz demokratycznego obyczaju zmuszają nas do wyrażenia stanowczego sprzeciwu. Nie chcemy Polski totalitarnej, zamkniętej dla myślących inaczej niż każe władza, nie chcemy Polski pełnej frustracji i żądzy rewanżu (...) Jesteśmy zdeterminowani otwarcie i zdecydowanie, pełnym głosem mówić o przyzwoitości, prawie i wzajemnym szacunku. Wyrażać swoje zdanie nie tylko w domu czy w Internecie, ale też na ulicach i placach naszych miast i wsi, jeżeli zajdzie potrzeba, gromadząc się tam dla wyrażenia swoich opinii i żądań (...) Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji i wprowadzanie, z nadużyciem mechanizmów demokracji, rządów autorytarnych...”

Podczas manifestacji aktorka olsztyńskiego Teatru Jaracza Irena Telesz czytała wybrane artykuły Konstytucji RP, a przeczytane przepisy komentowała dr hab. Teresa Astramowicz-Leyk z Wydziału Nauk Społecznych UWM. Do zebranych przemawiali też: Radomir Szumełda, koordynator krajowy KOD, Wacław Radziwinowicz, były korespondent Gazety Wyborczej w Moskwie oraz dr Jacek Poniedziałek, socjolog z UWM. 
R E K L A M A
banner
Według szacunków służb porządkowych, w manifestacji wzięło udział ok. 500 osób.

W trakcie manifestacji prowadzona była zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, jak również zbiórka na publiczna na cele związane z upowszechnianiem zasad demokracji.  

Więcej o uczestnikach i przebiegu manifestacji na naszych zdjęciach oraz filmie wideo.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodawanie nowych komentarzy do tego artykułu zostało zablokowane.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
II Manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w Olsztynie

»

02-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.