Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Nowicka | 2016-04-03 14:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Słuchacze olsztyńskiego Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na stażu zawodowym w Hiszpanii

Olsztyn24
Słuchacze Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na stażu zawodowym w Hiszpanii | Więcej zdjęć »
W okresie od 28 lutego do 12 marca br. słuchacze kierunków technik masażysta, technik dentystyczny oraz higienistka stomatologiczna ze Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Olsztynie uczestniczyli w stażu zawodowym w północnej Hiszpanii, w regionie Asturia. Wizyta odbyła się w ramach projektu „Europejska praktyka zawodowa drogą do zwiększenia mobilności na rynku pracy”, realizowanego w ramach Programu Europejskiego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Był to pierwszy z czterech zaplanowanych wyjazdów ,w których wezmą udział słuchacze Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Olsztynie na przestrzeni od kwietnia do października br.

20-osobowa grupa słuchaczy z oddziałów Studium Pracowników Medycznych w Olsztynie, Malborku, Koszalinie i Wałczu rozpoczęła staż zawodowy w ośrodku Ovida Centro Intergeneracional w miejscowości Oviedo. Uczniowie kierunków stomatologicznych odbywali praktyki w gabinetach stomatologicznych i laboratoriach protetycznych, między innymi asystując podczas zabiegów chirurgicznych i implantologicznych. Technicy masażyści poznawali nowe techniki masażu oraz doskonalili swoje umiejętności podczas pilatesu oraz zajęć rehabilitacyjnych na basenie.  

W planie praktyk znalazły się również lekcje języka hiszpańskiego oraz wycieczki do pobliskich miejscowości realizowane w ramach przygotowania kulturowego, m.in. do uroczej, położonej nad oceanem miejscowości Gijón, gdzie uczniowie poznali przysmaki regionalnej kuchni.
R E K L A M A
banner
- Wyjazd na staż do Oviedo w Hiszpanii był niezwykłym przeżyciem - mówi Aleksandra, jedna z uczestniczek stażu. - Podczas tych dwóch tygodni nauczyłyśmy się nie tylko pracy z pacjentami pod kierownictwem Jorge - niezwykłego człowieka i nauczyciela, ale również poznałyśmy kulturę i obyczaje mieszkańców Asturii. Czas wolny od pracy przeznaczony był na naukę języka hiszpańskiego oraz wyjazdy do sąsiednich miasteczek: Gijon i Aviles. Wspólne wyjazdy w gronie obecnych tam masażystów umożliwiły integrację pomiędzy pozostałymi oddziałami szkoły.

Nabyte podczas stażu umiejętności zawodowe oraz kompetencje językowe, z pewnością przyczynią się do zwiększenia szans na zatrudnienie uczestników projektu na europejskim rynku pracy i poza jego granicami. Wiedza zdobyta podczas stażu ukoronowana zostanie dokumentem Europass Mobilność, który otrzyma każdy z uczestników.

Agnieszka Nowicka

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl