Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-04-08 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska Szkoła Wyższa zorganizowała doroczną giełdę pracy

Olsztyn24
VIII Nowoczesna Giełda Pracy w OSW im. Józefa Rusieckiego | Więcej zdjęć »
Tradycją Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego jest organizowanie giełd pracy nie tylko dla studentów i absolwentów uczelni, ale dla mieszkańców całego regionu. Dzisiaj (8.04) OSW zorganizowało już ósmą Nowoczesną Giełdę Pracy. Uczestnicy wydarzenia mogli też zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, bowiem od dwóch lat giełda połączona jest z Dniem otwartym Olsztyńskiej Szkoły Wyższej.

- Giełdę organizujemy przede wszystkim po to, aby pomóc młodzieży znaleźć pracę - mówi dr Agnieszka Sawicka, zastępca dyrektora generalnego OSW. - Giełda to miejsce, gdzie pracodawcy mogą się spotkać z kandydatami do pracy. A oferta jest bardzo szeroka, bowiem w dzisiejszej giełdzie uczestniczy aż 33. pracodawców i pośredników pracy, którzy mają wiele ofert pracy dla młodzieży. Z drugiej strony giełda daje nam, jako uczelni, możliwość rozpoznania potrzeb rynku pracy, a tym samym możliwość przedstawienia młodym ludziom takiej oferty edukacyjnej, by po studiach odnaleźli miejsce dla siebie na teraźniejszym rynku pracy.

Pierwotnie giełda pracy w OSW była samodzielnym wydarzeniem. Od dwóch lat w tym samym czasie organizowany jest służący promocji uczelni Dzień otwarty. Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość nie tylko zobaczyć budynek szkoły i jej bazę, ale także mogą wziąć udział w przygotowanych dla nich warsztatach.
R E K L A M A
banner
- Na Dzień otwarty przyjeżdża do nas młodzież z całego regionu - mówi Agnieszka Sawicka. - Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zobaczyć naszą uczelnię, mogą spotkać się ze studentami, mogą na miejscu zapoznać się z kryteriami jakie muszą spełniać, żeby u nas studiować. A podczas giełdy pracy mogą dowiedzieć się, jakich zawodów poszukuje współczesny rynek pracy. W takich warunkach łatwiej im podejmować decyzje co do kierunków dalszego kształcenia, bo wiedzą już jaki kierunek studiów powinni wybrać i gdzie mogą studiować, by po studiach znaleźć pracę.

Jak podkreśla dyrektor Sawicka, zapotrzebowanie na absolwentów Olsztyńskiej Szkoły Wyższej jest duże.

- Bardzo często mamy telefony od pracodawców, którzy poszukują pracowników w zawodach, które zdobywają nasi studenci - mówi. - I nam nie jest łatwo znaleźć studenta czy absolwenta, który pracy nie ma, który pracy poszukuje. Bardzo są poszukiwani terapeuci, specjaliści odnowy biologicznej, kosmetologii, a my takich kształcimy. Również osoby, które studiują pedagogikę czy resocjalizację nie będą miały większych problemów ze znalezieniem zajęcia po studiach. Mamy stały kontakt z aresztami śledczymi, z zakładami karnymi, gdzie kadra ciągle się zmienia i cały czas potrzebna jest nowa.

W programie dzisiejszego wydarzenia w Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, oprócz typowej giełdy pracy, była również prezentacja krajowych i zagranicznych ofert pracy oraz usług rynku pracy, działał punkt konsultacyjny dla pracodawców z informacjami dotyczącymi usług i instrumentów rynku pracy oraz innych form wsparcia udzielanych przez publiczne służby zatrudnienia i Ochotnicze Hufce Pracy, były warsztaty z doradcą zawodowym, fizjoterapeutą, kosmetologiem, native speakerem, trenerem zabawy oraz teoretykiem i praktykiem sportu. Uczelnia zorganizowała też sesję naukową pod hasłem „Edukacja a praca” oraz IX Naukowe Forum Pedagogów poświęcone wolontariatowi.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
VIII Nowoczesna Giełda Pracy w OSW w Olsztynie

08-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl