Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-04-08 22:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Kobiety z Charakterem 2016

Olsztyn24
Kobiety z Charakterem 2016 | Więcej zdjęć »
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet po raz dziewiąty wyróżniło znakomite mieszkanki naszego regionu. Gala, podczas której sześć mieszkanek województwa warmińsko-mazurskiego odebrało tytuły i statuetki „Kobieta z Charakterem” odbyła się dzisiaj (8.04) w olsztyńskim Miejscu Kreatywnej Aktywności Eranova.

Wyróżnienia przyznawane są przez kapitułę działąjącą pod przewodnictwem Ireny Petryny, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Forum Kobiet. Głównym celem konkursu jest promowanie kobiet aktywnych w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, które potrafią godzić pracę i karierę zawodową z życiem rodzinnym.

W tym roku laureatki nagrodzone zostały w sześciu kategoriach:
R E K L A M A
banner
» edukacja, nauka i oświata
» kultura i sztuka
» biznes
» administracja
» zdrowie i polityka społeczna
» ochrona środowiska, sport i turystyka

Gospodarzem wieczoru, jak co roku była Irena Petryna, a towarzyszył jej właściciel Eranovej - Krzysztof Wasilewski. Patronat honorowy nad imprezą objęli Artur Chojecki – wojewoda warmińsko–mazurski oraz Gustaw Marek Brzezin – marszałek województwa warmińsko–mazurskiego.

Kobietami z Charakterem w roku 2016 zostały:

» w kategorii edukacja, nauka i oświata: JOLANTA OKUNIEWSKA

Jolanta Okuniewska jest nauczycielem dyplomowanym, a w zawodzie pracuje od 29 lat. Obecnie zajmuje się edukacją wczesnoszkolną i językiem angielskim w klasach I-III w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Jest ambasadorką międzynarodowego programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim. Była organizatorką wystawy zeszytów szkolnych z całego świata, autorką wykładów dla nauczycieli z Polski. W kraju jest pionierem w implementowaniu urządzeń mobilnych podczas lekcji. Za swoją działalność została nominowana do światowego konkursu Global Teacher Prize. Znalazła się w finałowej 50 wybranych z grona 8 tys. najlepszych nauczycieli świata, jako jedyna i pierwsza Polka. Prywatnie olsztynianka, mężatka, matka dwóch córek.

» w kategorii kultura i sztuka: BOŻENA SIELEWICZ

Bożena Sielewicz należy do grona osób aktywnie kształtujących wizerunek elbląskiej kultury, z sukcesami od 30 lat. Znajomi twierdzą, że jest to wiecznie aktywny wulkan tryskający pomysłami kulturalnymi. Powołała do życia Ośrodek Kultury Teatralnej, zajmujący się edukacją teatralną dzieci i młodzieży. Autorka Festiwalu „Sztuka Słowa. Czy to jest kochanie? oraz Elbląskich Nocy Teatru i Poezji. Pomysłodawczyni wielu festiwali oraz przedsięwzięć kulturalnych takich jak: muzyka polska na Żuławach, kulturalna starówka, świąteczne spotkania elblążan. Chlubą Prezydenta Elbląga jest orkiestra kameralna założona przez panią Bożenę, która koncertuje z dużymi sukcesami zarówno w kraju jak i zagranicą. Wielokrotnie wyróżniana i nagradzana, m.in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Największy sukces to dzieci: Michalina i Jakub oboje pracują i studiują na prestiżowych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii.

» w kategorii biznes: ALICJA STARKIEWICZ

Alicja STARKIEWICZ jest aktualnie prezesem zarządu Star Dadaj, sp. z o.o. - jak mówią znajomi to kobieta z wizją przyszłości. Wspólnie z mężem Andrzejem stworzyła piękny obiekt turystyczny hotel Star Dadaj Resort & SPA. Od wielu lat sprawy budownictwa są dla niej bardzo ważne, jako radna wielokrotnie zwracała uwagę na wygląd i styl architektoniczny Starego Miasta w Olsztynie. Od wielu lat jest mecenasem sztuki, wielką wielbicielką i popularyzatorką tej dziedziny, organizującą wernisaże i plenery dla artystów. Przyciąga do siebie artystów zza wschodniej granicy, bowiem i jej korzenie sięgają polskich Kresów. Prywatnie fundatorka Stypendium im. Andrzeja Starkiewicza dla najlepszego młodego aktora, będącego teatralnym odkryciem roku. Będąc radną dietę przeznaczała na cele charytatywne. Dumą pani Alicji jest córka i wnuczęta.

» w kategorii administracja: MAŁGORZATA SUŚWIŁŁO

Dr hab. prof. UWM Małgorzata Suświłło, jest dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie. Znakomity pedagog zajmujący się edukacją muzyczną i rozwojem zdolności muzycznych u dzieci. Autorka ponad 80 artykułów w pracach zbiorowych i czasopismach, 10 prac zwartych, w tym 2 autorskich, 3 współautorskich, 5 pod redakcją. Zrecenzowała ponad 20 książek naukowych i naukowo-metodycznych, była recenzentem w 11 przewodach doktorskich, w tym 2 na Łotwie i 7 habilitacyjnych. Wypromowała trzech doktorów pedagogiki. Za swoją działalność odznaczona: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę i Złotym Krzyżem Zasługi. Doświadczenie wyniesione ze staży zagranicznych pozwoliło jej na wdrażanie nowych przedmiotów kształcenia na studiach dla nauczycieli, jak i wprowadzenie dwuprzedmiotowego kształcenia nauczycieli wczesnej edukacji. Pasją pani Małgorzaty jest muzyka. Lubi śpiewać, dużo podróżuje, pasjonatka turystyki górskiej. Szczęśliwa żona, mama dwóch synów i dwóch wnucząt.

» w kategorii zdrowie i polityka społeczna: EWA WASILEWSKA-TEŚLUK

Maksyma życiowa pani Ewy to: „Najważniejszy jest człowiek”. Dr nauk medycznych Ewa Wasilewska-Teśluk obecnie pracuje na stanowisku zastępcy kierownika Zakładu i Oddziału Radioterapii ZOZ MSW z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Ceniona za swoją fachowość w gremiach medycznych i wśród pacjentów. Autorka licznych publikacji naukowych i badacz w wielu międzynarodowych badaniach klinicznych, członek komisji bioetycznej. Wykładowca w katedrze Onkologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pani Ewa kocha ludzi i dla nich pracuje. Z ogromną pasją i poświęceniem leczy pacjentów onkologicznych, ma w sobie zbawczą moc, której chorzy potrzebują. Dumą pani Ewy jest jej rodzina: mąż, syn, córka, dwa psy, kilka kotów i królik. Wszyscy zawsze gotowi wspierać jej pasje.

» w kategorii ochrona środowiska, sport i turystyka: ELŻBIETA WOYCICKA

Elżbieta Woycicka od 2000 roku jest właścicielką firmy AGRO-PLON. Prowadzi produkcję roślinną i zwierzęcą na powierzchni 1600 hektarów, zajmuje się również produkcją materiału siewnego. Na szeroką skalę zaopatruje rolnictwo w środki do produkcji rolnej. Jest organizatorem Międzynarodowych Targów Rolnych Agro-Power Mazury, które promują rolnicze innowacje związane między innymi z ochroną środowiska. Wzorowo prowadzona firma otrzymuje wyróżnienia i nagrody na szczeblu gminnym, powiatowym i krajowym, m.in. „Firma Roku 2010”, „Żagiel przedsiębiorczości”. Za swoją działalność została odznaczona między innymi odznaką honorową Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla rolnictwa”, a jej firma w 2012 roku otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Regularnie angażuje się w działalność charytatywną, społeczną, pomaga ubogim i potrzebującym, wspiera akcje na rzecz dzikich zwierząt. Prywatnie – szczęśliwa matka, która wykształciła troje dzieci, zaszczepiając w nich miłość do przyrody i smykałkę do biznesu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [4]
~bywalec / 2016-04-10 19:43
Tyle ViP ów na jednej imprezie,,,, Wszyscy świetnie się bawili. Gratulacje,,,
~ Bozsan-48 / 2016-04-08 23:22
Brak kategorii - Kobieta z charakterem - Seniorka. Impreza udana.
~ / 2016-04-08 23:09
AGRO-PLON Elżbieta Woycicka, Olsztyńska 45, 14-100 Ostróda
~wot / 2016-04-08 23:01
A firma Pani Woycickiej - AGRO-PLON - jest na Księżycu, czy ma jakiś inny adres?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Gala „Kobieta z Charakterem 2016” w Olsztynie (1)

08-04-2016

image galeria
Gala „Kobieta z Charakterem 2016” w Olsztynie (2)

08-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl