Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-04-09 15:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzi wędkarze sprzątali brzegi Jeziora Długiego

Olsztyn24
Akcja sprzątania brzegów Jeziora Długiego przez wędkarzy | Więcej zdjęć »
Butelki, puszki, papiery, metale, plastiki, a nawet oponę i akumulator samochodowy znaleźli młodzi wędkarze podczas dzisiejszej (9.04) akcji sprzątania terenów wokół olsztyńskiego Jeziora Długiego. Tę społeczną akcję zorganizowało Koło Olsztyn-Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego.

- My, jako Polski Związek Wędkarski, dzierżawimy od miasta Jezioro Długie, ale utrzymanie porządku wokół jeziora należy do miasta - tłumaczy Kazimierz Jatczak, prezes Koła Olsztyn-Miasto PZW. - Tym nie mniej co roku, w kwietniu-maju, organizujemy społeczną akcję sprzątania brzegów jeziora. Termin tegorocznej akcji przypadł właśnie na dzisiaj. Wzięli w niej udział dorośli wędkarze, ale przede wszystkim młodzi adepci wędkarstwa, uczestniczący w naszej szkółce wędkarskiej, na których w takich sprawach zawsze możemy liczyć.

Do siedziby PZW przy ulicy Bałtyckiej przyjechało z rodzicami ponad 30. młodych wędkarzy. Każdy z nich otrzymał worek na śmieci, jednorazowe rękawiczki i odcinek brzegu jeziora do posprzątania. I chociaż, jak co roku, organizatorzy akcji spodziewali się kilkuset kilogramów śmieci, to niektóre znaleziska sprzątających wzbudziły wręcz oburzenie wędkarzy.
R E K L A M A
banner
- Proszę sobie wyobrazić, że w pobliżu naszej siedziby, ktoś wrzucił do wody akumulator samochodowy wypełniony kwasem - mówi Kazimierz Jatczak. - To wyjątkowa bezmyślność, którą nawet skomentować w kulturalny sposób nie można.

Sprzątacze znaleźli też takie „skarby” jak opona samochodowa, zużyte materiały budowlane i metalowe elementy domowych urządzeń. Ale najwięcej było butelek i papierów.

- Niestety, nie wszystkie śmieci udało nam się usunąć - mówi jeden z uczestników akcji. - Dużo z nich znajduje się w wodzie, w przybrzeżnych trzcinach, a my nie mieliśmy odpowiedniego wyposażenia, by się do nich dostać.

Efektem dwugodzinnej akcji było kilkadziesiąt worków ze śmieciami, które wypełniły podstawiony przez Remondis kontener. A dla uczestników akcji jej organizatorzy przygotowali podziękowanie: upieczoną na grillu kiełbasę i kaszankę oraz napoje.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Akcja sprzątania brzegów Jeziora Długiego w Olsztynie

09-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl