Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-03-26 11:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Na rozruch aktywnych - wędkarstwo i nordic walking

Olsztyn24
Akademia młodego wędkarza po raz pierwszy została włączona do programu „Olsztyn. Aktywnie!”
W minioną sobotę ruszyła tegoroczna, szósta już edycja akcji „Olsztyn. Aktywnie!”. Akcja wystartowała z wysokiego C, bo od największej w kraju imprezy nurkowej - XII Skorpenowego Spływu Łyną. Na ten weekend organizatorzy „Olsztyn. Aktywnie!” mają nieco spokojniejsze i powszechnie dostępne dyscypliny.

- Na weekend mamy dwie propozycje - wędkarstwo i nordic walking - informuje Marian Jurak, prezes oddziału PTTK w Olsztynie, odpowiedzialnego za zasadniczą część tegorocznej akcji „Olsztyn. Aktywnie”. - Młodych wędkarzy zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do siedziby Polskiego Związku Wędkarskiego przy ul. Bałtyckiej 2, natomiast w niedzielę, również o godz. 10.00, spod pomnika Mikołaja Kopernika na Starym Mieście wystartuje marsz z kijkami.

PZW od kilku lat starało się o włączenie wędkarstwa do oficjalnego programu „Olsztyn. Aktywnie!”. M.in. przy okazji organizowanych nad Jeziorem Długim imprez rekreacyjnych zawsze można było powędkować. Dyscyplina cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem olsztynian, że w tym roku została uznana za oficjalną dyscyplinę „Olsztyn Aktywnie” i występować będzie jako „Akademia młodego wędkarza”. W założeniach dyscypliny jest, że wędkować będą mogły dzieci i młodzież od 5 do 16 lat, ale przecież nikt nie będzie miał pretensji o to, że wędkę zarzuci mama lub tata. Jednym słowem wędkarstwo to doskonały sposób na wypoczynek dla całych rodzin.
R E K L A M A
banner
Informacje i zapisy do „Akademii młodego wędkarza”: Tomek – tel. 510 070 985, Grzesiek – tel. 534 505 444.

Inaczej jest z nordic walking, który już od pierwszej edycji „Olsztyn. Aktywnie!” jest w programie akcji. Można śmiało powiedzieć, że to właśnie „Olsztyn. Aktywnie” wypromował tę bardzo popularną dziś w Olsztynie rekreacyjną dyscyplinę. Tegoroczne marsze z kijkami odbywać się będą pod hasłem „Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem”, więc uczestnicy odwiedzać będą miejsca związane z tym wielkim olsztynianinem. Pierwszy, około 10-kilometrowy marsz wiedzie szlakiem czerwonym PTTK im. Mikołaja Kopernika do Lasu Miejskiego i kończy się przy Wysokiej Bramie. Warunkiem udziału w marszu jest posiadanie własnych kijków!

Przypominamy raz jeszcze: start „Akademii młodego wędkarza” w sobotę (28.03) o godz. 10.00 w siedzibie PZW przy ul. Bałtyckiej 2 w Olsztynie, natomiast marsz z kilkami wystartuje w niedzielę (29.03), również o godz. 10.00 spod pomnika Mikołaja Kopernika na Starym Mieście. Zapraszamy!
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl