Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-28 13:22 | Rozmiar tekstu: A A A
Olsztyn. Aktywnie!

Akademia młodego wędkarza zainaugurowała cykl spotkań

Olsztyn24
Hanna Sawicka złowiła dziś pierwszą w tym sezonie rybę | Więcej zdjęć »
Pierwsze w tym sezonie ryby mogli złowić dzisiaj (28.03) w Jeziorze Czarnym uczestnicy prowadzonej przez Polski Związek Wędkarski „Akademii młodego wędkarza”. Wędkarstwo, choć zrosło się już z akcją „Olsztyn. Aktywnie!”, w tym roku po raz pierwszy znalazło się na podstawowej liście 20. dyscyplin realizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna projektu.

- Bardzo jesteśmy zadowoleni, że wędkarstwo znalazło się na liście dyscyplin realizowanych w ramach „Olsztyn. Aktywnie!” - mówi Grzegorz Błażewicz, instruktor Akademii młodego wędkarza. - Chcemy rozwijać ten piękny sport, szczególnie wśród dzieci. Wędkarstwo to aktywny wypoczynek nad wodą, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, na świeżym powietrzu.

Na pierwsze zajęcia akademii w ramach „Olsztyn. Aktywnie!” zgłosiło się 16. uczestników.  
R E K L A M A
banner
- Chcielibyśmy, żeby uczestników było więcej, ale i tak jesteśmy zadowoleni z frekwencji - mówi Grzegorz Błażewicz. - W zasadzie na każdych zajęciach akademii mamy 18-20 młodych ludzi, ale chcemy zwiększyć tę liczbę nie tylko przez promocję wędkarstwa w ramach „Olsztyn. Aktywnie!”, ale także przez inne akcje promocyjne prowadzone m.in. w szkołach.

Młodzież wędkowała dzisiaj nad Jeziorem Czarnym, na Skwerze Wolnego Tybetu. W jeziorze tym są już m.in. płocie, leszcze, karasie, liny, karpie, okonie, a nawet szczupaki.

- Udało się nam wywalczyć to jezioro dla naszej akademii - wyjaśnia Grzegorz Błażewicz. - Na tym jeziorze będą mogły łowić tylko dzieci i młodzież w wieku do 16 lat. Będziemy dbać o to jezioro, zarybiać je, by dzieci miały frajdę z wędkowania. M.in. planujemy uporządkować brzegi i wyznaczyć stanowiska do wędkowania.

W tym sezonie w ramach „Olsztyn. Aktywnie!” planowanych jest co najmniej 8 spotkań Akademii młodego wędkarza. Zajęcia odbywać się będą głównie nad Jeziorem Długim. Informacji o terminach i miejscach spotkań trzeba szukać na stronach internetowych akcji „Olsztyn. Aktywnie!” oraz olsztyńskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego. Te wiadomości będziemy umieszczać również w naszej zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Olsztyn. Aktywnie! - Wędkarstwo

28-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl