Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-03-28 13:22 | Rozmiar tekstu: A A A
Olsztyn. Aktywnie!

Akademia młodego wędkarza zainaugurowała cykl spotkań

Olsztyn24
Hanna Sawicka złowiła dziś pierwszą w tym sezonie rybę | Więcej zdjęć »
Pierwsze w tym sezonie ryby mogli złowić dzisiaj (28.03) w Jeziorze Czarnym uczestnicy prowadzonej przez Polski Związek Wędkarski „Akademii młodego wędkarza”. Wędkarstwo, choć zrosło się już z akcją „Olsztyn. Aktywnie!”, w tym roku po raz pierwszy znalazło się na podstawowej liście 20. dyscyplin realizowanego przez Urząd Miasta Olsztyna projektu.

- Bardzo jesteśmy zadowoleni, że wędkarstwo znalazło się na liście dyscyplin realizowanych w ramach „Olsztyn. Aktywnie!” - mówi Grzegorz Błażewicz, instruktor Akademii młodego wędkarza. - Chcemy rozwijać ten piękny sport, szczególnie wśród dzieci. Wędkarstwo to aktywny wypoczynek nad wodą, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, na świeżym powietrzu.

Na pierwsze zajęcia akademii w ramach „Olsztyn. Aktywnie!” zgłosiło się 16. uczestników.  
R E K L A M A
banner
- Chcielibyśmy, żeby uczestników było więcej, ale i tak jesteśmy zadowoleni z frekwencji - mówi Grzegorz Błażewicz. - W zasadzie na każdych zajęciach akademii mamy 18-20 młodych ludzi, ale chcemy zwiększyć tę liczbę nie tylko przez promocję wędkarstwa w ramach „Olsztyn. Aktywnie!”, ale także przez inne akcje promocyjne prowadzone m.in. w szkołach.

Młodzież wędkowała dzisiaj nad Jeziorem Czarnym, na Skwerze Wolnego Tybetu. W jeziorze tym są już m.in. płocie, leszcze, karasie, liny, karpie, okonie, a nawet szczupaki.

- Udało się nam wywalczyć to jezioro dla naszej akademii - wyjaśnia Grzegorz Błażewicz. - Na tym jeziorze będą mogły łowić tylko dzieci i młodzież w wieku do 16 lat. Będziemy dbać o to jezioro, zarybiać je, by dzieci miały frajdę z wędkowania. M.in. planujemy uporządkować brzegi i wyznaczyć stanowiska do wędkowania.

W tym sezonie w ramach „Olsztyn. Aktywnie!” planowanych jest co najmniej 8 spotkań Akademii młodego wędkarza. Zajęcia odbywać się będą głównie nad Jeziorem Długim. Informacji o terminach i miejscach spotkań trzeba szukać na stronach internetowych akcji „Olsztyn. Aktywnie!” oraz olsztyńskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego. Te wiadomości będziemy umieszczać również w naszej zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Anna / 2015-03-29 23:08
Tak się składa, że zasady określa rybacki użytkownik wody i nad nimi czuwa. Jakoś nie zauważyłam (wędkując od lat) aby na prywatnych wodach panowało bezkrólewie. Wręcz przeciwnie „rs”. Zgadzam się tylko w jednym - w internecie każdy może pisać bzdury i obrażać innych.
~rs / 2015-03-28 21:34
Niestety w internecie każdy może pisać każde bzdury nawet jeżeli nie maja kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością . Trochę przykre. Pani Anna chce chyba żeby każdy bez żadnych zasad mógł wyłowić wszystko co pływa nie ponosząc żadnych kosztów . Pogratulować pomysłu . Proponuje kandydować na prezydenta , chyba JKM pani przebije.
~Anna / 2015-03-28 20:55
Tłumów nie widać... PZW to relikt komuny, niestety nadal bardzo dopieszczany przez „władzę”. Pora zrównać prawa wszystkich rybackich użytkowników wód.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Olsztyn. Aktywnie! - Wędkarstwo

»

28-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl