Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-04-10 16:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Studenci medycyny zrzeszeni w IFMSA ponownie zaprosili na darmowe badania do Galerii Warmińskiej

Olsztyn24
Podczas akcji można było wykonać darmowe badania | Więcej zdjęć »
W Galerii Warmińskiej zakończyła się właśnie kolejna edycja akcji profilaktycznej „Zdrowie pod kontrolą”. Organizatorem dwudniowego (9-10.04) wydarzenia był olsztyński oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, największej organizacji studentów uczelni medycznych w Polsce.

- Akcja ta organizowana jest przez nasz oddział już po raz ósmy w Olsztynie, natomiast w Galerii Warmińskiej po raz piąty - wyjaśnia Artur Nowakowski, wiceprezydent olsztyńskiego oddziału IFMSA-Poland ds. marketingu. - Ma ona na celu zwiększenie dostępności badań przesiewowych oraz edukacji prozdrowotnej dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas trwającej dwa dni w godzinach 11.00-17.00 akcji, studenci Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod opieką lekarzy z warmińsko-mazurskich szpitali i przy wsparciu partnerów, wykonywali bezpłatnie między innymi pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy i cholesterolu we krwi, stężenia wydychanego tlenku węgla, a także zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie oraz badania okulistyczne. Przygotowano również pokazy pierwszej pomocy i stanowiska edukacyjne (np. z poradami na temat zdrowego odżywiania, higieny stomatologicznej i z profilaktyką nowotworową), zaś przed galerią stacjonował mammobus, w którym kobiety w wieku 40-75 lat mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego.
R E K L A M A
banner
W obsłudze akcji wzięło udział blisko 180 osób, które pracowały na dwugodzinnych zmianach. 

Studenci przygotowali także zajęcia dla najmłodszych - Szpital Pluszowego Misia. Zabawa ta jest przeprowadzana, aby dzieci przestały się bać lekarzy. Są zapraszane do wspólnego leczenia chorych misiów - przechodzą wszystkie procedury, dostają naklejki na dobrze wykonane zadania. Wszystko to ma ne celu oswojenie z widokiem białego fartucha, by maluchy nie bały się wizyt w gabinecie lekarskim.  

Jak można się było spodziewać, akcja spotkała się z dużym odzewem. Pierwszego dnia jej trwania przeprowadzono ponad 1300 badań.

Studenci już planują kolejną odsłonę przedsięwzięcia. Ma się ona odbyć w dniach 19-20 listopada tego roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.