Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Bożena Ulewicz | 2016-04-11 23:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowy dobry rok

Olsztyn24
Wojciech Ruciński i Bożena Ulewicz odbierają podziękowania od Jadwigi Marzjan | Więcej zdjęć »
Życie składa się z dużych i małych jubileuszy. Tak się składa, że w rok wielkiego jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski wpisuje się skromny jubileusz 20-lecia erygowania Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, który stowarzyszenie obchodzić będzie w październiku br. Zarząd DIAK postanowił, że główne uroczystości odbędą się 16 października i zostaną połączone z Dniem Papieskim, w którego organizację stowarzyszenie włącza się z szeregiem inicjatyw od samego początku.

Swój rok jubileuszowy warmińska AK rozpoczęła od XVIII Wenty Dobroczynnej zorganizowanej tym razem na rzecz powstającego Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Zawodowego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Biskupcu. Ze środków wypracowanych podczas imprezy wyposażony zostanie oddział rehabilitacji tej placówki obsługującej niepełnosprawne osoby, głównie dzieci i młodzież, z terenu miasta oraz okolicznych gmin, w trosce o ich rehabilitację, integrację i rozwój. 31 marca, wspólnie z prezesem Zarządu DIAK Wojciechem Rucińskim, miałam przyjemność odebrać podziękowanie od władz stowarzyszenia prowadzącego ośrodek, na czele z panią prezes Jadwigą Marzjan, za przekazane 40 tysięcy zł. Wspólnie cieszyliśmy się, że zakup sprzętu rehabilitacyjnego na potrzeby biskupieckiej placówki poprawi standardy obsługi podopiecznych ośrodka.

Święty Jan Paweł II podczas swoich wizyt w różnych polskich miastach często mówił o wspieraniu osób chorych i kalekich, często też kierował swoje wystąpienia do osób niepełnosprawnych. Odpowiadając na nauczanie Ojca Świętego wpisaliśmy to nasze wspólne przedsięwzięcie w niezwykły Rok Bożego Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka.
R E K L A M A
banner
Temat jubileuszu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej omawialiśmy także podczas spotkania z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim prosząc go o honorowy patronat nad uroczystościami. Zapoznaliśmy również wojewodę z innymi naszymi tegorocznymi inicjatywami – niedawno zakończonym Konkursem Biblijnym zorganizowanym przez POAK w Miłakowie, a także  kolejną edycją  Sztafety im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki ku czci Męczenników Stanu Wojennego, która tradycyjnie odbędzie się w dniach 13-14 września br. Pan wojewoda pogratulował udanych przedsięwzięć i zadeklarował objęcie patronatu zarówno nad konferencją, którą przygotowujemy z okazji 20-lecia stowarzyszenia, jak i nad sztafetą.

Bożena Ulewicz

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl