Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-04-13 19:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Czczą przyjaźń polsko-węgierską już 10 lat

Olsztyn24
Goście z Węgier składają kwiaty | Więcej zdjęć »
Od złożenia wieńców i wiązanek kwiatów pod pamiątkowym tryptykiem na budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie, rozpoczął się dzisiaj (13.04) w Olsztynie i Powiecie Olsztyńskim jubileusz 10-lecia obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Gospodarzami uroczystości na Placu Bema była Małgorzata Chyziak - starosta olsztyński i Andrzej Sassyn - prezes Olsztyńskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Na uroczystości do Olsztyna przyjechał ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Węgier dr Iván Gyurcsík oraz wicekonsul Pál Attila Illes.

Wśród oddających hołd studentom olsztyńskich uczelni, którzy w październiku 1956 roku zebrali się na obecnym Placu Bema w Olsztynie na znak solidarności z uczestnikami powstania na Węgrzech byli m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma. Nie zabrakło samorządowców z gmin Powiatu Olsztyńskiego, przedstawicieli obecnych władz i absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przedstawicieli wojska i policji.
R E K L A M A
banner
Przebieg uroczystości, w tym również moment wręczenia statuetki Warmińskiej Królewny Łyny - najwyższego honorowego odznaczenia Powiatu Olsztyńskiego - prezesowi oddziału TPPW Andrzejowi Sassynowi zarejestrowaliśmy na filmie wideo, który wkrótce udostępnimy

Uroczystość muzycznie uświetnił występ Koncertowej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie pod kierunkiem Janusza Cieplińskiego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 2016 w Olsztynie (1)

»

13-04-2016

image
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 2016 w Olsztynie (2)

»

13-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl