Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-04-16 16:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystartowały szachowe turnieje dla dzieci o Grand Prix Szalonego Krasnoluda

Olsztyn24
Turniej szachowy Fundacji Szalony Krasnolud | Więcej zdjęć »
Panuje powszechne przekonanie, że szachy popularnym sportem nie są. Temu przekonaniu przeczy jednak liczba dzieci chętnych do udziału w rozgrywkach szachowych organizowanych przez olsztyńską Fundację Szalony Krasolud. Cykl turniejów szachowych dla uczniów szkół podstawowych o Grand Prix Szalonego Krasnoluda ruszył dzisiaj (16.04) w Olsztynie.

- Na liście przed dzisiejszym turniejem mieliśmy 50 nazwisk, chociaż nie wszyscy zgłoszeni do nas dotarli - mówi Monika Wysocka-Kawa, prezes fundacji. - Nie mieliśmy jednak problemów z wykorzystaniem wszystkich szachownic, bowiem sporo dzieci znajdowało się na rezerwowej liście uczestników turnieju. Ostatecznie do dzisiejszych rozgrywek przystąpiło 54 małych szachistów.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III (a nawet starsze przedszkolaki, jeżeli potrafiły grać w szachy) oraz uczniowie klas IV-VI, odrębnie dla dziewczynek i chłopców. Dzisiaj szachiści walczyli o medale, ale również o punkty w całym cyklu szachowych turniejów. A turniejów będzie cztery.
R E K L A M A
banner
- Dzisiaj zaczynamy turniejem wiosennym, w czerwcu odbędzie się turniej letni, w październiku - jesienny, a zakończymy cykl turniejem mikołajkowym, w grudniu - wyjaśnia Monika Wysocka-Kawa.

Najlepsi w całym cyklu staną się posiadaczami okazałych pucharów, a jeżeli dopiszą sponsorzy rozgrywek, będą również nagrody rzeczowe.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Turniej Szachowy Fundacji Szalony Krasnolud w Olsztynie

16-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl