Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-04-19 17:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Rozmowy o gospodarce rybackiej

Olsztyn24
Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie (fot. UM)
Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotkał się dziś (19.04) z przedstawicielami instytucji mających wpływ na gospodarkę rybacką w naszych wodach śródlądowych. Rozmawiano o aktualnym stanie rybactwa na Warmii i Mazurach, jego perspektywach i kierunkach rozwoju.

– Co jest naszym sztandarowym, lokalnym produktem spożywczym? – pytał marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Oczywiście ryba – pstrąg, szczupak, sieja, sielawa, węgorz. Tradycje wędkarskie i rybackie to podstawa kulinarnej i kulturowej tożsamości regionalnej, to ważny element marki Warmii i Mazur, nazywanych przecież potocznie Krainą Tysiąca Jezior. Dlatego tak istotne jest, by poznać mocne strony i problemy tej branży i wypracować optymalne rozwiązania, które przysłużą się regionowi.

Przy jednym stole zasiedli przedstawiciele samorządu województwa i samorządów lokalnych, eksperci ze świata nauki – Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – reprezentanci największych gospodarstw rybackich oraz przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego.
R E K L A M A
banner
Region dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą naukowo-badawczą z zakresu ichtiologii, a 40 proc. całkowitej powierzchni polskich jezior użytkowanych rybacko znajduje się na Warmii i Mazurach. Warunki więc wybitnie sprzyjają rozwojowi tej gałęzi gospodarki, która zresztą wpisuje się w jedną z inteligentnych specjalizacji województwa, czyli ekonomię wody.

Wśród poruszanych tematów były: odłowy rybackie i wędkarskie, kondycja finansowa zakładów rybackich, zarybienia, odnawialność cennych gatunków ryb oraz zachowanie bioróżnorodności, monitoring ichtiofauny oraz szkody wyrządzane przez kormorany, rozwój turystyki wędkarskiej, postępowanie eutrofizacji jezior.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl