Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2013-08-01 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Starostwo oddaje jeziora w dzierżawę

Olsztyn24
Starosta olsztyński Mirosław Pampuch oraz przedstawiciele stowarzyszenia podpisują umowę | Więcej zdjęć »
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Olsztynie starosta olsztyński Mirosław Pampuch podpisał dzisiaj (1.08) umowę z przedstawicielami Stowarzyszenia Wędkarskiego Jeziora Linowskiego w Łęgajnach na wydzierżawienie Jeziora Linowskiego położonego w obrębie Łęgajn w gminie Barczewo. Umowę zawarto na 10 lat (czynsz dzierżawny będzie wynosił ok. 1500 zł).

Jezioro jest jednym z siedemnastu pozostających w dyspozycji starostwa jako przedstawiciela skarbu państwa. Ulegało postępującej degradacji od lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to zlikwidowano Państwowe Gospodarstwa Rybackie. Mieszkańcy Łęgajn postanowili jednak przeciwdziałać - utworzyli stowarzyszenie i zwrócili się do starostwa o wydzierżawienie jeziora.

- Starostwo z dniem 1 stycznia 2012 roku przejęło od Agencji Nieruchomości Rolnych 54 akweny tzw. stojące i od tamtego czasu próbujemy je zagospodarować - wyjaśnia starosta Mirosław Pampuch. - W tym roku formalnie możemy szukać chętnych dla 17. jezior. Przekazane jeziora mogą być przedmiotem sprzedaży, jednak stoimy na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinny być one zagospodarowane na rzecz społeczności lokalnych, ponieważ to te społeczności najlepiej będą wiedziały, jak dane jezioro najlepiej zagospodarować.
R E K L A M A
banner
Mieszkańcy Łęgajn już rozpoczęli pierwsze prace porządkowe przy jeziorze - sprzątnęli brzegi, wykosili trawy i chwasty. W planach na przyszłość mają zaadaptowanie terenu wokół jeziora pod cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Dlatego też poprzez stowarzyszenie starają się o przejęcie gruntów wokół jeziora od Agencji Nieruchomości Rolnych w Olsztynie. Chcą utworzyć na nich plażę, boiska do siatkówki, pomost, parking samochodowy, miejsca pod namioty i ogniska. Dzięki nawiązanej współpracy z naukowcem z Katedry Biologii i Hodowli Ryb UWM w Olsztynie mają także nadzieję na ożywienie roślinności oraz zarybienie.

Środki na założone przez stowarzyszenie cele będą pochodziły ze składek członkowskich oraz sponsorów. Stowarzyszenie chce również wystąpić z wnioskiem o dotację unijną.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Max / 2017-09-12 14:14
Czy ktoś uwierzy w te głupoty, jaka dzierżawa. Przecież tzw. dzierżawcy to dopiero prowadzą gospodarkę rabunkową. Gospodarstwo rybackie dzierżawiące jezioro to zwykle pierwszy kłusownik Patrz co się dzieje np. na jez. Narie. Jak najszybciej niezbędna jest ustawa, kasująca dotychczasowe pseudo umowy i zabraniająca dzierżawienia wód należących do skarbu państwa, przywracająca te wody Polakom.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl