Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2016-04-23 21:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 5

Olsztyn24
Dzień otwarty w Gimnazjum nr 5 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie oraz pracownicy administracji Gimnazjum nr 5 w Olsztynie zorganizowali dzisiaj (23.04) Dzień otwarty. Odwiedziło nas wielu gości. Byli to tegoroczni szóstoklasiści i ich rodzice, babcie, opiekunowie.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10. na sali gimnastycznej. Przybyli mogli posłuchać krótkiego występu chóru szkolnego prowadzonego przez Hannę Borys. Gimnazjalistki przywitały gości Hymnem Gimnazjum nr 5, do którego słowa napisała przed kilkoma laty grupa uczniów spotykających się w świetlicy szkolnej. Zaraz potem do gości skierowała ciepłe słowa dyrektor Jarosława Kozak. Mówiła o ofercie edukacyjnej szkoły, o warunkach pracy i kadrze pedagogicznej.

W nowym roku szkolnym tegoroczni szóstoklasiści będą mogli w Gimnazjum nr 5 wybrać klasę ze zwiększoną liczbą godzin matematyki lub biologii, albo języka angielskiego. Jako drugiego języka obcego będą mogli uczyć się niemieckiego albo hiszpańskiego, albo rosyjskiego. Można będzie też uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na basenie. Na zainteresowane osoby czekają też zajęcia z etyki.
R E K L A M A
banner
Po pani dyrektor głos zabrał nasz ubiegłoroczny absolwent Michał Woźnica. Zapewniał przybyłych gości, że wybór Gimnazjum nr 5 to bardzo dobra decyzja, bo tu można rozwinąć i odkryć swoje pasje, bo tu nie ma wyścigu szczurów, ale jest nauka i rozwój.

Z sali gimnastycznej goście naszej szkoły pod opieką nauczycieli-przewodników i uczniów udali się na wycieczkę po gimnazjum. W czasie krótkich wizyt w pracowniach mogli przekonać się, że na lekcjach korzystamy z e-podręczników, że szkoła jest świetnie wyposażona w pomoce audiowizualne. Uczniowie i ich rodzice zobaczyli ładne pracownie i artystyczne efekty naszej pracy. Dowiedzieli się, jak pasjonujące może być realizowanie projektów edukacyjnych i w jak niezwykły sposób zdobywa się w Gimnazjum nr 5 oceny celujące. Usłyszeli to od uczniów, którzy pracują w szkolnym kole teatralnym pod opieką Kariny Kwiecińskiej oraz od autorek ciekawych projektów edukacyjnych. Dowiedzieli się też o czekających na nich wycieczkach do Londynu, Berlina, Warszawy, Krakowa, o pracy w wolontariacie pod opieką Katarzyny Potrapeluk, wizytach w teatrze, o edukacji filmowej i wielu innych ciekawych zdarzeniach.

Ostatnim etapem wycieczki po szkole była wizyta w stołówce szkolnej. Tu nasi goście zostali poczęstowani owocowymi i warzywnymi przekąskami, które przygotowała młodzież pod opieką Katarzyny Dębowskiej, będącej pomysłodawczynią zdrowych drugich śniadań. Od kilku lat młodzież ucząca się w naszej szkole na drugiej przerwie może za darmo skorzystać ze zdrowych dodatków do kanapek i smacznego napoju.

Goście opuszczający Gimnazjum nr 5 mówili, że to był najciekawszy dzień otwarty, w jakim uczestniczyli, a jeden z rodziców zapytał, czy dorosłych też przyjmujemy do naszej szkoły. Mamy nadzieję na spotkanie we wrześniu z gośćmi tegorocznego Dnia otwartego w Gimnazjum nr 5.

Anetta Socha

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl