Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Lech Wąsowski | 2015-10-05 22:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 gościło artystę z Ukrainy

Olsztyn24
Aleksandra Tkaczuka - iluzjonista z Ukrainy w Gimnazjum nr 5 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Gimnazjum nr 5 w Olsztynie gościło dziś (5.10) Aleksandra Tkaczuka - iluzjonistę z Ukrainy. Artysta wystąpił z programem „Tajemnice iluzji”, którym bardzo zainteresował młodzież.

Bardzo aktywnie w pokazie brali udział asystenci iluzjonisty, czyli uczniowie naszej szkoły. Sprawdzali oni jakość używanych do pokazów przyborów. Niestety, iluzjonista zawsze okazywał się sprytniejszy i nie wiadomo, w jaki sposób zdejmował powiązane kółka, rozwiązywał się z mocno zawiązanych więzów, odgadywał, jaką kartę trzymamy. Zobaczyliśmy, jak można zdjąć płomień ze świecy i nosić go na chusteczce, a potem ponownie odstawić na miejsce. Obserwowaliśmy również pokaz z szarfami, które w przedziwny sposób łączyły się i rozłączały. Odpadały z nich też zasupłane wcześniej węzły.

Niewiarygodną rzeczą był latający stolik, który trzeba było przytrzymywać przykryciem, aby nie uciekł ze sceny. Mało brakowało, a stracilibyśmy koleżankę, którą piłą elektryczną przecięto na pół, a następnie cudownie złożono w całość. Na koniec okazało się, że człowiek skuty kajdankami i zamknięty w skrzyni może zamienić się miejscami z osobą, która jest w pomieszczeniu. Żeby było trudniej, to dziewczyna zdążyła w trakcie numeru zmienić strój.
R E K L A M A
banner
W czasie pokazu było też dużo muzyki, a nawet fragmenty tańca ukraińskiego.

Bawiliśmy się z iluzjonistą doskonale przez godzinę i pełni wrażeń wróciliśmy na lekcje. Długo będziemy się zastanawiać, w jaki sposób można dokonać tego, czego doświadczyliśmy.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl