Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-04-26 20:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowe Archiwum Uśmiechu odwiedza Olsztyn

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Światowego Archiwum Uśmiechu” w CEiIK-u | Więcej zdjęć »
W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się dzisiaj (26.04) nietypowy wernisaż. Nie otwierano tam bowiem wystawy obrazów, fotografii czy innych prac plastycznych, lecz wystawę kilkudziesięciu koszulek z podpisami bardziej lub mniej znanych ludzi, z różnych części globu i różnych profesji. Ale nie autografy na koszulkach były najważniejsze. Na t-shertach znajdują się bowiem odręcznie narysowane przez VIP-y i celebrytów uśmiechy stworzone dla pacjentów szpitali dziecięcych.  

Wystawione w CEiIK-u koszulki to tylko promil z ponad 25-tysięcznego zbioru trykotów z podpisami i uśmiechami, gromadzonego od kilku lat przez gdańszczanina Marka Wysoczyńskiego w ramach projektu pod hasłem „Światowe Archiwum Uśmiechu”. W archiwum znajdują się również zdjęcia i rysunki uśmiechów.

- Uśmiech otwiera wszystkie drzwi - powiedział Marek Wysoczyński podczas wernisażu wystawy. - Uśmiech jest nieoceniony w walce z chorobą i w rehabilitacji. Podzielmy się uśmiechem z całym światem!
 
Wystawa koszulek z autografami i uśmiechami będzie dostępna w holu CEiIK-u przez tydzień. Sam Marek Wysoczyński będzie jutro zachęcał do uśmiechania się pacjentów szpitala dziecięcego i uczniów jednej z olsztyńskich szkół. Ze swoją akcją pojawi się również na plaży miejskiej.
R E K L A M A
banner
Światowe Archiwum Uśmiechu to projekt, który był prezentowany prawie w całej Polsce, w Ameryce Północnej i Środkowej, Afryce, Azji i w Europie. Prezentacja uśmiechów i warsztaty miały miejsca i w prestiżowych salach jak i w małych gminach. Projekt zaistniał w Dniu Dziecka w Pałacu Prezydenckim RP, w Sejmie, na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W Macedonii był zarówno w dziecięcym hospicjum, jak i w Filharmonii Narodowej.

We współpracy z polskim i niemieckim MSZ pod nazwą "Uśmiech Łączy" projekt działał w Kolonii, Frankfurcie, Lipsku a także jako polsko-niemiecki uśmiech w Azerbejdżanie. Z austriackim MSZ projekt był tworzony w Szanghaju, Kairze, Lublanie i w Instytucie Polski w Wiedniu. Zaistniał także w Instytucie Polskim w Budapeszcie czy galerii artystów w Wietnamie. W Japonii był częścią największego obrazu świata Hiroko Kawahara. W 2016 r. przewidziana jest wystawa w Galerii Narodowej Jordanii.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie wystawy koszulek z autografami w CEiIK w Olsztynie

»

26-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl