Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email UG Dywity | 2016-04-26 20:31 | Rozmiar tekstu: A A A
Dopisali zawodnicy i mistrz Europy

Stadion lekkoatletyczny w Dywitach otwarty

Olsztyn24
Oddanie do użytku wyremontowanego stadionu w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dopisała pogoda, młodzi zawodnicy z gmin Dywity i Rybno dali z siebie wszystko w sportowej rywalizacji, nie zawiedli też goście na czele z Marcinem Urbasiem, mistrzem Europy i aktualnym rekordzistą Polski w biegu na 200 metrów. Tak we wtorek (26.04) wyglądało oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Dywitach.

Aż 230 młodych sportowców z gminy Dywity i gminy Rybno wzięło udział w meczu lekkoatletycznym podczas oficjalnego otwarcia stadionu. Sportowcy rywalizowali w 17 konkurencjach (m.in. biegi na 60, 200, 300 i 600 metrów, sztafety, skok w dal i rzut piłeczką palantową). Emocje były wielkie, walka zacięta, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali okolicznościowe medale, dyplomy i nagrody.

– Cieszę się, że to właśnie młodzież była głównym bohaterem wydarzenia i przetestowała solidnie nasz nowoczesny stadion i tartanową bieżnię – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Stawiamy na rozwój sportowy młodych mieszkańców przez lekkoatletykę i po frekwencji widać, że jest to krok w dobrą stronę.
R E K L A M A
banner
Trzy razy wygrał z Boltem

Do znakomitego poziomu sportowego dostosowała się pogoda, choć jeszcze rano temperatura wynosiła zaledwie kilka stopni. Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu zawodników wokół stadionu. Barwny korowód poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rybna, która wykonała krótki koncert na płycie głównej. Specjalnym gościem honorowym wydarzenia był  Marcin Urbaś, mistrz Europy i wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 200 metrów.

– Stadion jest piękny, a bieżnia w moim ulubionym niebieskim kolorze – mówi Marcin Urbaś. – Dożyliśmy pięknych chwil, że gminy budują stadiony lekkoatletyczne. Dywicka bieżnia jest wylewana, co spotyka się już coraz rzadziej, bo dominują klejone bieżnie typu Mondo. Ja jestem jednak zwolennikiem bieżni wylewanych, które może są nieco wolniejsze, ale za to mniej kontuzjogenne i sprzyjają szkoleniu.

Marcin Urbaś poprowadził z zawodnikami krótką rozgrzewkę, a następnie poprowadził bieg z młodzieżą wokół stadionu, co można było uznać za symbolicznie otwarcie stadionu. Mistrz i były olimpijczyk przywiózł ze sobą najcenniejsze medale, chętnie rozdawał autografy, pozował do zdjęć i opowiadał ciekawostki ze swojej kariery.

– W czasie kariery miałem okazję cztery razy startować ze słynnym sprinterem Usainem Boltem – wspomina Marcin Urbaś. – Trzy razy wygrałem, raz przegrałem, a potem już nikt nie mógł dogonić jamajskiego mistrza.

Talenty są, potrzebna praca

Na otwarciu nie zabrakło zacnych gości. Oprócz wójta Jacka Szydło obecni byli m.in. poseł Janusz Cichoń, wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, wicestarosta olsztyńska Joanna Michalska, mistrzyni tańca, mieszkanka gminy Iwona Pavlović czy Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity.

– Stadion jest rewelacyjny, a wydarzenie pokazało, że mamy bardzo wiele zdolnej młodzieży – cieszy się Sabina Robak.

Podobnego zdania jest Szymon Niestatek, kierownik sportowy meczu lekkoatletycznego Gmina Dywity kontra Gmina Rybno, a na co dzień trener GUKS Asy Dywity.

– Talentów lekkoatletycznych mamy w gminie bardzo wiele, oby tylko młodzi ludzie chcieli pracować – uważa Szymon Niestatek. – Cieszy frekwencja na zawodach. Zaskoczył mnie pozytywnie bardzo wysoki poziom sportowy dziewcząt z klas 4-tych w biegu na 300 metrów. Na pochwałę zasługuje też profesjonalizm sędziów, dzięki którym zawody przebiegały bardzo sprawnie. Myślę że warto raz w roku robić duże zawody lekkoatletyczne z udziałem mistrza lub olimpijczyka.

Na zakończenie warto dodać, że mecz lekkoatletyczny zakończył się zwycięstwem Gminy Dywity.

Promocja UG Dywity

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~olo1 / 2016-04-27 09:40
Bardzo udana impreza. Oby tylko ten piękny stadion nie stał pusty!
~Mieszkanka / 2016-04-26 21:31
Serdeczne gratulacje. Ciesze się, że mamy takie miejsce.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.