Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-04-20 19:58 | Rozmiar tekstu: A A A
Sportowa uroczystość z udziałem Marcina Urbasia

Mistrz Europy na otwarciu stadionu w Dywitach

Olsztyn24
Na zmodernizowanym stadionie w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Najlepsza obecnie bieżnia w rejonie Olsztyna, boisko główne z nową murawą i nawodnieniem, ładne trybuny, równy plac pod lodowisko i jupitery – to główne korzyści przebudowy stadionu komunalnego w Dywitach. We wtorek (26.04) na oficjalne otwarcie obiektu przyjedzie Marcin Urbaś, mistrz Europy i wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 200 metrów.

Przed rozpoczęciem modernizacji stadionu wiejskiego w Dywitach, który został zbudowany w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, młodzi lekkoatleci i uczniowie musieli trenować na wyeksploatowanej żużlowej bieżni. Wiele do życzenia pozostawiały też zniszczone trybuny, sfatygowana płyta główna boiska, skocznia w dal czy betonowy plac, latem wykorzystywany do organizacji festynów, a zimą pod lodowisko.  

– Gmina Dywity chce się promować i przyciągać nowych mieszkańców poprzez nowoczesną infrastrukturę sportową i edukację na wysokim poziomie, stąd decyzja Rady Gminy Dywity o przystąpieniu do modernizacji stadionu – wyjaśnia Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – Poza tym już kilka lat temu mocno postawiliśmy na rozwój sportowy dzieci i młodzieży poprzez lekkoatletykę. Znakomicie funkcjonuje Gminny Uczniowski Klub Sportowy „Asy” Dywity, którego podopieczne zdobywają medale mistrzostw Polski w kategorii młodziczek i juniorek (chodzi o siostry Alicję i Paulinę Potasznik – red.).       
R E K L A M A
banner
Modernizacja stadionu rozpoczęła się w 2014, a zakończyła pod koniec 2015 roku. Zimą na betonowym, odnowionym placu umiejscowionym przy stadionie powstało bezpłatne lodowisko z profesjonalnymi bandami i oświetleniem. Przez niemal miesiąc było ono największą atrakcją wsi, choć korzystali z niego również mieszkańcy stolicy regionu.  

Podczas modernizacji wykonana została m.in. renowacja płyty głównej boiska, żużel zamienił się w nowoczesną bieżnię tartanową, odbudowano boisko betonowe, a także pola do rzutu oszczepem, rzutu kulą i skoku wzwyż. Jest nowa bieżnia i skocznia w dal, niebieskie krzesełka na trybunach, nowe ogrodzenie i jupitery. Całkowita wartość inwestycji to 2,38 mln zł, 857 tys. zł gmina pozyskała ze środków zewnętrznych, a 1,5 mln zł to wkład z budżetu gminy.

Teraz przyszedł czas na oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego w Dywitach. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 10.00. Zaplanowano mecz lekkoatletyczny młodzieży: Gmina Dywity kontra zaprzyjaźniona Gmina Rybno, będzie pokaz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rybna. Dywity tego dnia odwiedzi też Marcin Urbaś, olimpijczyk, mistrz Europy i wciąż aktualny rekordzista Polski w biegu na 200 metrów. Gość honorowy przetestuje dywicką bieżnię i pobiegnie razem z młodzieżą.

– Z przyjemnością wezmę udział w otwarciu nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego – mówi Marcin Urbaś.

To jednak nie koniec ambitnych planów rozwoju infrastruktury sportowej w Dywitach. Na sesji w lutym radni jednogłośnie zabezpieczyli w budżecie 130 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej nowoczesnej, pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej. Hala powstanie na atrakcyjnej działce w centrum wsi przy ul. Spółdzielczej, którą gmina pozyskała od parafii w Dywitach (nieruchomość jest położona obok dawnej Spółdzielni Kółek Rolniczych w Dywitach).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.