Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-04-26 21:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Cehetmalsur” Adama Wyżlica otwarto w Galerii FOYER UWM

Olsztyn24
Adam Wyżlic opowiada o swoich pracach | Więcej zdjęć »
W Galerii Artystycznej FOYER Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otwarto dzisiaj (26.04) wystawę prac Adama Wyżlica „Cehetmalsur”.

Na wystawie autor zaprezentował prace malarskie powstałe na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy oraz dwie wykonane w 2013 roku (skomponowane z róznych rodzajów materiałów umieszczonych na płótnie, pomalowanych farbami).

- Mogłoby się wydawać, że większość z tych prac to pejzaże, ale tak nie jest - zdradza artysta. - Jest to mój wewnętrzny świat, który wychodzi na światło dzienne w mojej pracowni - wspomnienia o świecie minionym, a obecnie nieistniejącym.
R E K L A M A
banner
Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni grafiki prof. Piotra Obarka). Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur” (2015) i Związku Plastyków Warmii i Mazur (2015).

Maluje nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której pochwały i sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny.

Ma na swoim koncie 8 wystaw indywidualnych i 14 zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.