Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-05-06 12:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Seryjni Poeci w Olsztynie

Olsztyn24
Od lewej: Szymon Szwarc, Tomasz Bąk i Adam Kaczanowski | Więcej zdjęć »
W Informacji Kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbyło się wczoraj (5.05) pierwsze spotkanie z cyklu Seryjni Poeci promującego książki poetyckie wydane przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do tej pory w ramach cyklu odbyło się ponad 40 spotkań w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Mikołowie, Poznaniu i Toruniu.

W ramach cyklu występowali poeci z całego kraju, m.in.: Andrzej Sosnowski, Mariusz Grzebalski, Adam Wiedemann, Jakobe Mansztajn, Kira Pietrek, Piotr Sommer, Małgorzata Lebda, Joanna Oparek, Maciej Melecki, Piotr Kępiński, Ewa Sonnenberg i wielu innch współczesnych autorów poezji najnowszej.

Podczas wczorajszej odsłony cyklu poprowadzący ją Szymon Szwarc rozmawiał o nowych książkach Tomasza Bąka (Beep Generation, WBPiCAK Poznań 2016) i Adamem Kaczanowskim (Co jest nie tak z tymi ludźmi, Poznań 2016).
R E K L A M A
banner
Zapraszamy do obejrzenia ponad godzinnego zapisu rozmowy z autorami, który przygotowaliśmy z wczorajszego spotkania, który wkrótce udostępnimy.

******
Adam Kaczanowski (ur. 1976), raczej pisarz, trochę performer. Ostatnio opublikował powieść Topless (Krytyka Polityczna, 2014) oraz zbiór wierszy Happy End (WBPiCAK, 2014). Wcielał się m.in. w Człowieka-Małpę i Calineczkę. Urodził się w Poznaniu, mieszka w Warszawie.

Tomasz Bąk (ur. 1991 w Tomaszowie Mazowieckim) – poeta, autor książki poetyckiej Kanada (2011). Laureat Nagrody Poetyckiej SILESIUS 2012 w kategorii debiut. Mieszka w Łodzi.

Szymon Szwarc (ur. 1986 r.) – poeta, muzykant, animator. Skończył Filologię polską na UMK w Toruniu. Teksty i wiersze publikował m.in. w „Portrecie”, „Kresach”, „Dwutygodniku”, „Ricie Baum”, „Tygodniku Powszechnym”, „Didaskaliach”, „Elewatorze”, „Helikopterze”. Wydał dwie książki poetyckie: „Kot w tympanonie” (Rita Baum, Wrocław 2012) oraz „Umowa o dzieło” (WBPiCAK, Poznań 2014). Członek grupy Jesień, z którą wydał płytę „Jeleń” (Music Is The Weapon, Gdynia 2016). Organizator cyklu imprez literacko muzycznych „Odczyt dźwięku”. Mieszka w Toruniu.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Inauguracja cyklu Seryjni Poeci w Olsztynie

»

05-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl