Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Maria Barcikowska | 2016-05-06 23:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Przedsiębiorczości w II LO w Olsztynie

Olsztyn24
Dzień Przedsiębiorczości w II LO (fot. II LO - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 50 uczniów z klas pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie wzięło udział w trzynastej edycji programu Dnia Przedsiębiorczości. Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość odbycia jednodniowej praktyki w wybranym przez siebie miejscu pracy, weryfikując przy tym swoje plany edukacyjno-zawodowe.

Podczas Dnia Przedsiębiorczości uczniowie pozyskiwali informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Nasi praktykanci doświadczyli związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznali się z organizacją i zarządzaniem firm, a także zweryfikowali swoje wyobrażenia o wymarzonych zawodach. Zawody, z którymi zapoznali się uczniowie to m.in.: nauczyciel przedszkola, logopeda, psycholog, ramiarz, magister farmacji, instruktor siłowni i trener personalny, kierownik i pracownik Działu Rozrywka w Media Markt, lekarz weterynarii, pracownicy banku, aktor, grafik komputerowy, specjalista naukowo-techniczny, mechanik, strażak, krawiec, prezenter telewizyjny, sędzia i inni pracownicy Sądu Okręgowego, logistyk, stomatolog itd.

Nad przygotowaniem i przebiegiem Dnia Przedsiębiorczości czuwał szkolny doradca zawodowy - Maria Barcikowska. Każdy uczeń otrzymał zaświadczenie po ukończeniu Dniu Przedsiębiorczości, które może stanowić dodatkowy punkt w CV oraz ma możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie. Szkoła i koordynator programu otrzymają dyplomy oraz podziękowania z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
R E K L A M A
banner
Przykładowe opinie uczniów po odbytej praktyce w firmach i instytucjach:

Jestem bardzo zadowolona po praktyce w aptece. Pani, która się mną opiekowała była bardzo pomocna i miła. Opowiedziała mi dosłownie wszystko. Takie akcje to bardzo dobry pomysł. Z chęcią wezmę udział w następnej edycji - Aleksandra Chruścicka z klasy I E

Już po praktykach – było naprawdę świetnie. Mieliśmy możliwość zobaczyć pracę teatru od strony kulis. Zwiedziliśmy m.in. wszystkie 4 sceny, garderobę, pomieszczenia, w których pracują krawcowe oraz miejsce, gdzie powstaje scenografia. Niesamowite doświadczenia - Joanna Jastrzębska z klasy I F.

Zachęcam do udziału w kolejnej edycji Dnia Przedsiębiorczości.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl