Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-07 14:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Strzelecki turniej dla uczczenia 71. rocznicy zakończenia wojny odbył się na strzelnicy LOK

Olsztyn24
Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Lesie Miejskim rozegrano dzisiaj (7.05) doroczne zawody strzeleckie o Puchar Prezydenta Olsztyna z okazji 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Zawody zorganizowali: Związek Żołnierzy Wojska Polskiego i Liga Obrony Kraju, przy wsparciu Olsztyńskiej Rady Seniorów.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: karabinka sportowego (kbks) na 50 metrów oraz pistoletu wojskowego na 25 metrów. W pierwszej z wymienionych kategorii startowała młodzież zrzeszona w kołach Ligi Obrony Kraju, m.in. z Pałacu Młodzieży, Hufca „Rodło” ZHP i Gimnazjum nr 3 w Olsztynie. W drugiej kategorii startowali strzelcy dorośli, m.in. reprezentujący koła Związku Żołnierzy WP, emerytów 15 Dywizji Zmechanizowanej, Straż Miejską, emerytów Policji, Straż Pożarną, Ligę Obrony Kraju i Olsztyńską Radę Seniorów.

Spośród dziesięcu uczestniczących w zawodach trzyosobowych drużyn młodzieżowych, najcelniej z kbks strzelał drugi zespół Pałacu Młodzieży w Olsztynie uzyskując 223 punkty. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 9 w Olsztynie uzyskując 213 punktów, a na trzecim miejscu uplasował się zespół XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie z wynikiem 211 punktów.
R E K L A M A
banner
Wśród szesnastu drużyn uczestniczących w strzelaniu z pistoletu wojskowego, najcelniej strzelali reprezentanci Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie zdobywając 141 punktów. O jeden punkt mniej (140) „wystrzelała” drużyna z koła LOK „Przeciwlotnik”. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna olsztyńskiej Straży Miejskiej z wynikiem 137 punktów.

Najlepsi w dzisiejszych zawodach otrzymali Puchary Prezydenta Olsztyna i medale. Dla wszystkich zaś była wojskowa grochówka.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl