Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-05-09 23:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Godności na cygańską nutę

Olsztyn24
Dzień Godności w Jezioranach (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wspaniała zabawa i mnóstwo radości w iście cygańskim stylu! Tak można w jednym zdaniu podsumować Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który w Jezioranach odbył się już po raz 9. Organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych, działające przy tutejszym Domu Pomocy Społecznej. W wydarzeniu wzięły udział 24 placówki z całego regionu, do zawodów sportowych zaś zgłosiło się 142 zawodników.

Dzień Godności to inicjatywa, która na stałe wpisała się już w kalendarz gminy. W poprzednich latach imprezy były organizowane w stylu bajkowym i cyrkowym, tym razem królowała „cygańska nuta”. Tegoroczna edycja rozpoczęła się występem wokalno-tanecznym zespołu Malwa i grupy teatralnej Arlekin. Podczas imprezy głos zabrała starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

- Każdy rodzi się z jakimś talentem i predyspozycjami. Ważne jest, żeby mieć możliwość rozwijania tych zdolności, z którymi przyszliśmy na świat. By znaleźli się wokół ludzie, którzy pomogą, poprowadzą i zainspirują do działania. Człowiek z niepełnosprawnością ma światu bardzo wiele do zaoferowania, dlatego wszystkim, którzy uczestniczą w dzisiejszej uroczystości, życzę wielu okazji do tego, by mogli się samorealizować, rozwijać i obdarowywać innych swoimi talentami, emocjami i pracą. Nie ma ludzi niepełnosprawnych, są ludzie z niepełnosprawnością. I mają takie samo prawo jak wszyscy obywatele do dobrego i szczęśliwego życia – z dostępem do służby zdrowia, edukacji, kultury, sztuki i sportu. A przede wszystkim do szacunku i godności – mówiła starosta.
R E K L A M A
banner
Impreza udała się wyśmienicie, czego najlepszym dowodem może być fakt, że do wspólnego tańca dali się porwać niemal wszyscy zaproszeni goście. W imprezie wzięli udział: starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski, wicestarosta Joanna Michalska, radni powiatowi Wacław Dąbrowski i Henryk Goździcki, wiceburmistrz Jezioran Marcin Frączek oraz przedstawiciele Kościoła i sądu.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl