Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-05-10 13:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Łęgucki Młyn znów na sprzedaż

Olsztyn24
Jeden z obiektów ośrodka w Łęguckim Młynie (fot. SP)
2 mln 966,5 tys. zł – tyle wynosi nowa, niższa cena wywoławcza Łęguckiego Młyna. Powiat Olsztyński ogłosił II przetarg nieograniczony na sprzedaż byłego ośrodka wypoczynkowego w gminie Gietrzwałd.

Zarząd podjął decyzję o obniżeniu kwoty o 15% w stosunku do tej ogłoszonej w pierwszym podejściu do sprzedaży, po tym jak nikt nie wpłacił wymaganego wadium. Termin II przetargu został wyznaczony na 11 lipca. Wadium w wysokości 300 tys. zł. należy wpłacić na konto starostwa do 7 lipca. Warto dodać, że sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT.

Brak oferenta w pierwszym przetargu bynajmniej nie oznacza braku zainteresowania ośrodkiem. Po ogólnopolskiej kampanii medialnej do Starostwa Powiatowego w Olsztynie dzwoniło wiele osób. Część z nich wzięła udział w dniach otwartych, kiedy to osobiście można było przekonać się o potencjale posiadłości. Być może przedsiębiorcy, znając przepisy, celowo czekali na obniżenie ceny wywoławczej. Mogą tego dowodzić telefony, które znowu się rozdzwoniły.
R E K L A M A
banner
Władze powiatu liczą na to, że tym razem „Łęgucki Młyn” znajdzie nowego gospodarza.

Podjęliśmy decyzję o obniżeniu ceny wywoławczej, ponieważ zależy nam na tym, aby nieruchomość zaczęła na siebie zarabiać i służyła mieszkańcom – mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. - W tej chwili stoi pustai tylko generuje koszty. Ponosi je powiat, który nie ma wśród swoich zadań prowadzenia ośrodka wypoczynkowego. Środki pozyskane ze sprzedaży zasiliłyby budżet powiatu i mogłyby być spożytkowane przede wszystkim na inwestycje drogowe. Poza tym Łęguckiemu Młynowi potrzebny jest inwestor zarówno z portfelem, jak i pomysłem. Jeśli do ośrodka zaczęliby przyjeżdżać ludzie, wpłynęłoby to też na rozwój gminy Gietrzwałd oraz powiatu olsztyńskiego.

Największym atutem Łęguckiego Młyna jest jego lokalizacja. Z jednej strony są to malownicze, czyste warmińskie lasy, jeziora pełne ryb, cisza i spokój, z drugiej – pobliskie atrakcje turystyczne, jak leśne arboretum w Kudypach, rezerwat bobrów na rzece Pasłęce, Sanktuarium Maryjnego z cudownym źródełkiem w Gietrzwałdzie, zabytkowe fortyfikacje z początku XX wieku w Tomarynach, czy pole golfowe w Naterkach. Od Olsztyna dzieli go zaledwie 30 km.

Sam Łęgucki Młyn to urokliwy kompleks budynków o dużym potencjale wypoczynkowym. W skład nieruchomości obejmującej 7,7 ha wchodzą trzy wille, letni domek mieszkalny, dwa drewniane domki gospodarcze oraz wartownia z barem i biurem. Zabytkowa mała elektrownia wodna zajmuje prawie 210 m 2, składa się z jazu z zasuwami oraz budynku z generatorami i dwiema turbinami typu Francisa o mocy 32 i 48 kW. Część budynku została zaadaptowana na pokoje hotelowe. Cała posiadłość jest wyposażona w infrastrukturę techniczną. Przy brzegu jeziora stoją dwa pomosty spacerowe. Na terenie ośrodka znajduje się kort tenisowy oraz wiaty z kominkiem i miejscem na ognisko. Nieruchomość otoczona jest ogrodzeniem.

Szczegółowe informacje o „Łęguckim Młynie” można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Olsztynie przy Placu Bema 5 pokój 108, od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500 oraz telefonicznie pod numerem 89 521 05 29.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl