Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-05-15 20:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Otwartą Sztafetę Pływacką Ku Czci Św. Jana Pawła II zorganizowały Olimpiady Specjalne i Ośrodek Sportu i Rekreacji

Olsztyn24
Otwarta Sztafeta Pływacka Ku Czci Św. Jana Pawła II | Więcej zdjęć »
Przez 10 lat, w kolejne rocznice śmierci papieża Polaka, Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie inicjował pływackie Memoriały Jana Pawła II. W tym roku memoriał zastąpiła Otwarta Sztafeta Pływacka Ku Czci Św. Jana Pawła II. Pierwsza edycja tej, zapowiadanej jako cykliczna, imprezy odbyła się dzisiaj (15.05) na basenie olsztyńskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego.

- Konwencja wydarzenia nie zmieniła się, ale nie chcemy już łączyć tej imprezy ze śmiercią Jana Pawła II - wyjaśnia Katarzyna Wirchanowicz, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie. - Zakończyliśmy organizowanie memoriałów, a zaczynamy otwarte sztafety pływackie poświęcone pamięci papieża Polaka, który dwa lata temu został świętym.

Pływacy nadal będą więc mieli do przepłynięcia dystans 26 516 metrów (26 lat 5 miesięcy 16 dni pontyfikatu papieskiego). Nadal trzon pływaków stanowić będą zawodnicy Olimpiad Specjalnych - osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zmieni się jednak termin rozgrywania sztafety. Nie będzie to już dzień śmierci papieża Jana Pawła II (2 kwietnia).
R E K L A M A
banner
- Pierwszą sztafetę rozgrywamy w maju, w miesiącu w którym urodził się Karol Wojtyła - mówi dyrektor Wirchanowicz. - Kolejne sztafety najprawdopodobniej będziemy organizować w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

Dzisiaj na listach startowych pływackiej sztafety znalazło się ponad 60 osób. Oprócz zawodników Olimpiad Specjalnych w sztafecie wzięli udział pływacy z klubu Kormoran, klerycy z Seminarium Duchownego Hosianum, żołnierze, strażnicy miejscy i spora liczba indywidualnych mieszkańców Olsztyna, z których wielu było związanych z wcześniejszymi Memoriałami Jana Pawła II.

Dzisiejszą sztafetę, podobnie jak wcześniejsze memoriały, zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” - ulubionej pieśni Jana Pawła II.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarta Sztafeta Pływacka Ku Czci Św. Jana Pawła II w Olsztynie

15-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl