Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Katarzyna Milcarek | 2016-05-16 20:55 | Rozmiar tekstu: A A A

II Festiwal Mniszka Lekarskiego i Pokrzywy za nami!

Olsztyn24
II Festiwal Mniszka Lekarskiego i Pokrzywy w Pajtunach (fot. Katarzyna Milcarek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W niedzielę (15.05) we wsi Pajtuny w gminie Purda, w urokliwym siedlisku sołtys wsi Pajtuny Dzidki Pacholuk, po raz drugi spotkały się osoby zainteresowane zielarstwem i ziołolecznictwem, sympatycy mniszka lekarskiego i pokrzywy oraz osoby lubiące bawić się kolorami i smakami.

Opowieści o magii ziół przeplatane były pokazami m.in. przygotowywania syropu z mniszka lekarskiego, wina oraz zupy ważonej na ogniu w żeliwnym garze zaprezentowane przez mieszkańców Pajtun. Prezentacjom towarzyszyła degustacja lokalnych wyrobów: placuszków z syropem z Pajtuńsiego mniszka lekarskiego, „Pajtuńskiego pokrzywnika”, tj. smalcu z pokrzywą, nalewki z mniszka „Pajtuńskiej Mniszkówki” oraz „Pajtuńskiego Mnisznika” - winka z mniszka.

Wiele pochwał zebrała przepyszna, bogata w smak i aromat zupa z pokrzywy. Uczestnicy festiwalu wymieniali się przepisami oraz dzielili doświadczeniem z zakresu leczniczego wykorzystania ziół również w kosmetyce.
R E K L A M A
banner
Tematyczne warsztaty plastyczne oraz konkursy z nagrodami były nie tylko dla dzieci ciekawą atrakcją. Wiele entuzjazmu i radości wzbudził konkurs drużynowy w zbieraniu kwiatków mniszka. Do zbiorów ruszyło ponad 20 osób, które z zapałem gromadziły w wiaderkach żółte kwiatki. Zgromadzone kwiatki można było zabrać do domu w celu samodzielnego przygotowania syropu, nalewki lub wina.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki zaangażowaniu pani sołtys i aktywnych pajtunianek. Już przygotowania do festiwalu były dobrym czasem integracji służącym poznawaniu wzajemnego potencjału sąsiedzkiego. Wiedza, doświadczenie, umiejętności stanowią imponujące bogactwo naszej małej społeczności.

Kolejny festiwal za rok. Już dziś zapraszamy do Pajtun.

Katarzyna Milcarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~Dociekliwy / 2016-05-18 21:31
Informacja była, wystarczyło wejść w zakładkę co gdzie kiedy. Jestem użytkownikiem tej strony od jakichś 4 lat i większość informacji o przyszłych wydarzeniach czerpię właśnie z tej zakładki. Jakby Pani nie wiedziała, to informacje na tym portalu znajdują się nie tylko na stronie głównej...
~Pani / 2016-05-18 11:00
A ja jestem zawiedziona, że nie było ogłoszeń w zw. z tym wydarzeniem. Również przybyłabym, jest mi smutno...
~S. Czachorowski / 2016-05-16 21:21
Żałuje, że nie byłem :(. Za rok się wybiorę.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl