Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2016-05-17 21:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn liderem ITS

Olsztyn24
 
Trwa dobra passa Olsztyna, związana z niedawno realizowanymi inwestycjami. Po infrastrukturze nad Jeziorem Ukiel, tym razem doceniony został element systemu komunikacyjnego.

Zaledwie w piątek (13.05) Olsztyn dostał nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za zadanie wykonane nad brzegami Jeziora Ukiel. Tym razem prezydent miasta Piotr Grzymowicz odebrał nagrodę dotyczącą transportu.

W Warszawie w miniony poniedziałek (16.05) rozpoczął się IX Polski Kongres Inteligentnych Systemów Transportowych. To zjazd branży ITS, organizowany przez ITS Polska. Gromadzi osoby zainteresowane rozwojem technologii i usprawnianiem systemów transportowych. W tym roku bierze w nim udział niemal 300 osób - samorządowców, przedstawicieli firm i uczelni.
R E K L A M A
banner
Przy okazji Kongresu swoje miejsce ma finał konkursu Lider ITS, organizowanego pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Tegoroczna, VII edycja, realizowana była w czterech kategoriach: produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS, praca badawczo–rozwojowa opracowana przez przedstawiciela kadry naukowej, praca dyplomowa absolwenta szkoły wyższej oraz wdrożenie zaimplementowane przez samorządy i instytucje.

I właśnie w tej ostatniej tytuł Lidera ITS 2016 jurorzy przyznali Olsztynowi.

- Laur dotyczący ważnego elementu tak skomplikowanego projektu na pewno cieszy - mówi prezydent Grzymowicz. - Dokładamy wszelkich starań, by system działał jak najsprawniej i każdego dnia ułatwiał korzystanie mieszkańcom naszego miasta z transportu zbiorowego, ale nie tylko.

Trzeba pamiętać, że olsztyński ITS to nie tylko system kamer i czujników sterujących ruchem komunikacji zbiorowej. To również przystankowe tablice informacji pasażerskiej, biletomaty, karta miejska.

Laureatem konkursu, poza gminą Olsztyn, została też firma Sprint, która odpowiadała za inwestycję w stolicy regionu. Zwyciężyła w kategorii najlepszy produkt-urządzenie.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl