Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-01-17 15:17 | Rozmiar tekstu: A A A
Gmina Dywity podsumowuje funkcjonowanie komunikacji

Plusy i minusy nowego układu

Olsztyn24
Do Dywit docierają trzy linie autobusowe
O ile linia 110 kursująca z Polmozbytu przez centrum Olsztyna do Dywit zbiera pozytywne opinie mieszkańców, to linie 108 i 112 nie funkcjonują tak, jak oczekiwaliby pasażerowie i Gmina Dywity. Wszystko przez opóźnienia spowodowane korkami na ul. Limanowskiego. Sytuację utrudniają też warunki zimowe. To pierwsze wnioski funkcjonowania nowego układu komunikacyjnego w Gminie Dywity. Gmina zachęca mieszkańców do przesyłania uwag w sprawie zmian w rozkładzie jazdy. Termin ich nadsyłania to 22 stycznia.

Za nami pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania nowego układu komunikacyjnego. Linie nr 108 i 112 dojeżdżają do dworca głównego, zaś linię nr 17 zastąpiła linia 110, która pełni rolę szybkiego połączenia z Olsztyna do Dywit. Najwięcej pochwał i pozytywnych opinii mieszkańców zbiera póki co właśnie linia nr 110 (choć i tutaj zdarzają się niewielkie opóźnienia). Użytkownicy komunikacji publicznej z gminy Dywity chwalą sobie szybkie i bezpośrednie połączenie do Olsztyna.

Zdecydowanie mniej różowo jest na liniach nr 108 i 112. Największym problemem, który dało się odczuć, to mniejsza punktualność. Wpływ na ten stan rzeczy ma przede wszystkim wydłużenie linii do Dworca Głównego i przejazd „wąskim gardłem”, czyli korkującą się notorycznie ul. Limanowskiego. Gdy do tego dodamy trudne warunki na drogach po opadach śniegu, to efektem są opóźnienia sięgające nawet 20 minut.
R E K L A M A
banner
Nie bez znaczenia jest nie do końca perfekcyjne jeszcze działanie systemu ITS  (Inteligentne Systemy Transportowe), który powinien dawać priorytet komunikacji zbiorowej.

– Mamy świadomość, że nowy rozkład jazdy wymaga jeszcze korekt, dlatego cały czas czekamy na opinie i sugestie mieszkańców w tej sprawie – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – Gmina rozpatrzy je i uzgodni w miarę możliwości z Zarządem Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, który jest organizatorem przejazdów autobusowych na terenie Olsztyna i gminy Dywity.

Propozycje zmian w rozkładzie jazdy można przesyłać do piątku 22 stycznia na adres e-mail: transport@ugdywity.pl (choć te nadesłane nieco później również będą analizowane).

Zmiany zostaną wprowadzone w rozkładzie jazdy od 1 marca 2016 roku. Warto zaznaczyć, że Gmina Dywity partycypuje w kosztach funkcjonowania komunikacji publicznej i przeznacza na ten cel około miliona złotych rocznie.

Komentarze [2]
~warmiak / 2016-01-18 14:57
Jestem za tym aby autobusy 112 i 108 kursowały do Dworca.Jest to bardzo wygodne
~mieszkanka / 2016-01-18 11:45
Szkoda tylko, że uruchomienie linii 110 spowodowało likwidację porannych kursów dawnej 17 obecnej 117. Zapomniano o Olsztyniakach mieszkających przy ul. Wadąskiej i Olsztyńskiej. Żeby wsiąść do 110 mamy do przejścia ponad 1 km bardzo ruchliwą ul. Olsztyńską, przy której nie ma chodnika i przez to jest niebezpiecznie. No cóż, pozostają nam jednak samochody a myślałam, że będzie można z nich zrezygnować.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.