Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-05-18 20:24 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na wernisaż wystawy „Bestiarium”

Olsztyn24

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza jutro (19.05), o godzinie 17.00, do Galerii Amfilada na wernisaż wystawy pt. „Bestiarium”, podczas której zostaną zaprezentowane prace w technice batiku, ceramika oraz formy przestrzenne. W programie wernisażu improwizacje muzyczne Teatru Harmonia.

Bestiarium – batik i formy przestrzenne to wystawa, której mianownikiem jest temat. Fantastyczne stworzenia pojawiają się w mitach wszystkich kultur. W rejonie Morza Śródziemnego po niebie przemykały stada perytonów, a wiele innych stworzeń biegało po tamtejszych górach i lasach. W istnienie niektórych spośród mitycznych zwierząt wierzą dziś już tylko kryptozoolodzy. Inni uczeni są zdania, że to wyłącznie wyobrażenia, które powstają z ludzkich lęków przemieszanych z agresją. Prezentowane prace świadczą o tym, że temat fantastycznych stworzeń wciąż pobudza ludzką wyobraźnię. Świat fantastyki to świat prawie równoległy ze światem realnym. Każde pokolenie znajduje w nim swoje miejsce. Ta wystawa jest swoistą podróżą do krainy smoków, gryfów obcych.

Batik, ceramikę oraz formy przestrzenne zaprezentują: Wilga Badowska, Iwona Bolińska-Walendzik, Edyta Bystroń, Liliana Chwistek, Karolina Lesner, Magdalena Lipka, Nikola Sawka i Katarzyna Walendzik.

Kuratorem wystawy jest Iwona Bolińska-Walendzik.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl