Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-02-08 19:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisaż wystawy rysunku Adama Wyżlica odbył się w Galerii Sąsiedzi MOK

Olsztyn24
Wystawę można oglądać do 11 kwietnia bieżącego roku. | Więcej zdjęć »
W Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbył się dzisiaj (8.02) wernisaż wystawy rysunku „Uliczki” autorstwa Adama Wyżlica.

Na ścianach galerii zawisło 12 prac w formacie 100x70 cm, tworzących obraz pod nazwą „Uliczki”. Został on wykonany pisakami z farbą akrylową w kolorach czarnym i srebrnym. Autor tworzył go przez ostatnie dwa tygodnie.

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni grafiki prof. Piotra Obarka). Maluje nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której pochwały i sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny.
R E K L A M A
banner
26 lat temu na Starym Mieście poznał pewnego artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły młodemu adeptowi własną artystyczną drogę. Wtedy też powstały jego pierwsze prace. Dwa lata temu, jedną śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne. Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie siedem wystaw indywidualnych i 11 zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię.

Wystawę można oglądać do 11 kwietnia bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl