Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-04-18 22:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę malarstwa Janiny Zalewskiej otwarto w Galerii Sąsiedzi MOK

Olsztyn24
Janina Zalewska (w środku) | Więcej zdjęć »
W Galerii Sąsiedzi Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto dzisiaj (18.04) wystawę malarstwa członkini Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” Janiny Zalewskiej.

Janina Zalewska urodziła się w Mikołajkach. Od 1959 roku mieszka w Olsztynie. Z wykształcenia jest technikiem ekonomistą. Malarstwem zainteresowała się po zakończeniu pracy zawodowej. Uczęszczała na warsztaty plastyczne, prowadzone w Miejskim Ośrodku Kultury przez Ewę Polhke i Danutę Krajewską oraz w CEiIK przez Renatę Pugowską.

Techniki pastelu uczyła się pod okiem Marka Świąteckiego. Uprawia malarstwo pastelowe, olejne, akrylowe i akwarelowe. Tematami jej prac są pejzaże, kwiaty i martwa natura. Oprócz Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, należy również do Związku Plastyków Warmii i Mazur oraz do grupy twórczej „To My” działającej przy olsztyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
R E K L A M A
banner
Od 2011 roku bierze udział w licznych wystawach zbiorowych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Swoje prace prezentowała na Przeglądach Sztuki Nieprofesjonalnej w Bielsku-Białej, Mrągowie i Dywitach. Swoją pierwszą wystawę indywidualną miała w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 7 w 2012 roku.

Galeria Sąsiedzi jest czynna w poniedziałki w godz. 15.00-19.00.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa Janiny Zalewskiej

18-04-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl