Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2016-05-20 23:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Od zwykłej pracy domowej do niezwykłego wernisażu

Olsztyn24
Wernisaż w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Publicznej (fot. Lech Wąsowski) | Więcej zdjęć »
Są takie książki, które znał i czytał niemal każdy. Jedną z nich jest na pewno Mały Książę - niedługie opowiadanie o ciekawym wszystkiego chłopcu zwiedzającym pogmatwany świat dorosłych. Ta niepozorna książka kryje w sobie wiele prawd i przesłań, które wciąż są aktualne.

Anetta Socha, polonistka w Gimnazjum nr 5, zainspirowana tą historią postanowiła dać swoim uczniom zadanie - napisanie o jeszcze jednej planecie, którą młody wędrownik odwiedził, lecz która nie została opisana przez autora. Kolejna nudna praca domowa? Skądże! Młodzież podeszła do sprawy bardzo poważnie - opowiadań było dużo, a każde niosące ze sobą ciekawą refleksję i będące doskonałą kontynuacją Małego Księcia.

Sam pomysł tak bardzo spodobał się i uczniom, i nauczycielce, że już od wtorku (17.05) w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej możemy podziwiać efekty sześciomiesięcznej pracy uczniów Gimnazjum nr 5. Właśnie wtedy odbył się fascynujący wernisaż, który miał na celu zaprezentowanie najlepszych prac i doskonałych rysunków Beaty Kaczmarczyk, która wzięła odpowiedzialność za interpretację plastyczną tekstów literackich. Wernisaż otworzyła Sylwia Czachorowska – dyrektorka Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej. Potem oddała głos uczniom – Katarzynie Goździewskiej i Jakubowi Świdziniewskiemu, którzy poprowadzili spotkanie. Opowiedzieli, jak zrodził się pomysł projektu, jak powstawały prace. Zebrani mieli też przyjemność wysłuchania trzech wybranych tekstów. Ewelina Arasim, Kasia Goździewska i Weronika Czechowicz przeczytały o wizycie Małego Księcia na planetach Nauczyciela, Oszustki i Eksperymentatorów. Po wspólnej lekturze trzech prac zebrani goście mogli zapoznać się z pozostałymi tekstami.
R E K L A M A
banner
Gdzie jeszcze zawędrował Mały Książę, można dowiedzieć się, odwiedzając wystawę w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Natalii Żarskiej w Olsztynie. Piękne wyeksponowanie prac tu prezentowanych to zasługa pań pracujących w bibliotece, które zawsze wspierają ciekawe inicjatywy olsztyńskich szkół. Efekty pracy uczniów z Gimnazjum nr 5 można oglądać do końca roku szkolnego. Zapraszamy, to będzie ciekawa lektura.

Anetta Socha

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl