Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Wojciech Gajewski | 2016-05-21 23:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzy w jednym, czyli dobra energia w Dobrym Mieście

Olsztyn24
III Marsz Godności w Dobrym Mieście | Więcej zdjęć »
Dużo dobrej energii przepłynęło, a w zasadzie przemaszerowało, ulicami Dobrego Miasta w III Marszu Godności zorganizowanym przez dobromiejskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. „Marsz Godności – słuszna rzecz! Dołącz do nas jeśli chcesz” - te  słowa zachęcały przechodniów do współuczestnictwa w kolorowym i bardzo głośnym pochodzie. Z zaproszenia skorzystały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich. Dołączyli do nich również przedstawiciele władz samorządowych, a także rodziny osób niepełnosprawnych. Jednak najważniejszymi osobami marszu, który 20 maja odbył się w Dobrym Mieście, były osoby niepełnosprawne z Biskupca, Jezioran, Piotraszewa, Kruz i Dobrego Miasta.

Ciąg dalszy Dnia Integracji, który dobromiejskie stowarzyszenie organizuje od 12 lat, miał miejsce w gościnnych murach Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II, gdzie na początku wspólnej zabawy i  rozgrywek sportowych uczestnicy obejrzeli występy artystów dobromiejskiego koła PSONI. Następnie podopieczni różnych ośrodków i placówek powiatu olsztyńskiego, podobnie jak w poprzednich latach, mieli okazję przeżycia radosnej rywalizacji oraz  możliwości osiągnięcia sukcesów sportowych.

W przeddzień święta godności i integracji członkowie dobromiejskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przeżywali jeszcze jedno ważne wydarzenie - mijające właśnie 20 lat od jego powstania. W czasie sesji Rady Miejskiej w Dobrym Mieście, która odbyła się 19 maja, Przewodniczący Zarządu Koła Wojciech Gajewski przedstawił najważniejsze osiągnięcia oraz podzielił się z radnymi i zaproszonymi gośćmi refleksjami na temat wyzwań stojących przed rodzinami osób niepełnosprawnych, a także planów związanych z dalszą działalnością koła.  Burmistrz Dobrego Miasta Pan Stanisław Trzaskowski  podziękował Zarządowi Koła za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych w Gminie Dobre Miasto, przedstawiając stowarzyszenie jako wzór zaangażowania i działalności dla innych stowarzyszeń. Spotkanie stało się też okazją do uhonorowania Zarządu Koła oraz podopiecznych.
R E K L A M A
banner
Za rozpromienianie codziennego życia dobromieszczan uśmiechem, pogodą ducha i radością życia wyróżnieni zostali:  Renata Matys, Zofia Siwek, Krzysztof Bender, Dariusz Demarko i Bolesław Gaudyński.

Wojciech Gajewski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl