Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-05-26 10:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Majówka z etnobotaniką odbyła się w Kortowie

Olsztyn24
Majówka z etnobotaniką | Więcej zdjęć »
W Kortowie, przed Collegium Biologiae - siedzibą Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się Majówka z etnobotaniką. Imprezę zorganizowały Wydział Biologii i Biotechnologii, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Naukowe Koło Badań Podwodnych, Stowarzyszenie PRO-Natura oraz Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena w ramach  akcji Fascynujący Świat Roślin.

Fascynujący Świat Roślin to międzynarodowa akcja, która odbywa się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO – European Plant Science Organization). Jej celem jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju różnych dyscyplin biologii, rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności oraz ogrodnictwa.

Wydarzenie Fascynujący Świat Roślin 2016 odbyło się Olsztynie pod ogólnym hasłem Majówka z etnobotaniką. Etnobotanika jest starą praktyką, ale nową dyscypliną naukową, poztrzeganą jako potencjał rewitalizacji zagrożonych wartości, w dobie masowej zagłady nie tylko roślin i zwierząt, ale także wielu ludzkich kultur. Jak mówią ogranizatorzy majówki, traktując etnobotanikę jako poznawanie przyczyn zmieniającego się kontekstu wzajemnych kontaktów ludzi i roślin, pragnęli zapoznać społeczeństwo Olsztyna i całego regionu z wieloma ciekawymi problemami przyrodniczymi, których głównymi przedstawicielami są rośliny.
R E K L A M A
banner
W tym celu zaproponowali uczestnikom wydarzenia wiele atrakcji, jak m.in. warsztaty i pokazy: Kosmetyki nie tylko z roślin wiosennych; Dieta naszych pradziadów - zapomniane rośliny w kuchni; Rośliny survivalowe - przetrwanie nie tylko w terenie!; Bioróżnorodność łąki na starych dachówkach; Prawdziwe życie mchów; Roślinny znak zodiaku; Zwiedzanie szklarni Wydziału Biologii i Biotechnologii; Mniej znane, zapomniane warzywa i rośliny przyprawowe; warsztaty terenowe w Arboretum w Kudypach, Wodny świat roślin na wiosnę i spacer po Parku Kortowskim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Majówka z etnobotaniką

»

25-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl