Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Grzegorz Adamowicz | 2016-06-01 20:30 | Rozmiar tekstu: A A A

60 lat olsztyńskiej chirurgii dziecięcej

Olsztyn24
Dr Jan Rymian, pierwszy ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym (fot. WSSD)
Jutro (2.06) obchodzić będziemy 60-lecie olsztyńskiej chirurgii dziecięcej. To niezwykle ważna uroczystość nie tylko dla środowiska medycznego, która będzie okazją do podsumowania 6. dekad leczenia chirurgicznego dzieci w stolicy Warmii i Mazur, postępu dokonującego się w medycynie i rozwoju Oddziału Chirurgii Dziecięcej, od 1967 r. nierozerwalnie związanego z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie.  
 
Udział w uroczystości jubileuszowej zapowiedziało ponad 200 osób: byli i obecni pracownicy oddziału i szpitala, chirurdzy dziecięcy z całej Polski na czele z konsultantem krajowym prof. Januszem Bohosiewiczem, władze województwa i wielu, wielu innych. Jubileusz rozpocznie się o godz. 12 w sali konferencyjnej restauracji „Przystań” w Olsztynie wykładem poświęconym historii Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Uroczystość potrwa do ok. godz. 14.00. Do soboty trwać będzie natomiast część naukowa - konferencja adresowana do lekarzy chirurgów poświęcona aktualnym zagadnieniom związanym z rowojem tej gałęzi medycyny.
 
Kliniczny Oddział Chirurgii i Urologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie należy do wiodących ośrodków w kraju. Jest największym oddziałem  szpitala (liczy 41 łóżek, rocznie leczy prawie 4 tys. pacjentów). W ramach oddziału od niedawna funkcjonuje jeden z nielicznych w kraju Pododdział Oparzeniowo-Urazowy. Oddział należy do najważniejszych ośrodków kształcących chirurgów dziecięcych z całej Polski (m.in. popularyzuje małoinwazyjne metody operacji).

R E K L A M A
banner
Komentarze [1]
~angrom2 / 2016-06-02 12:37
Na łamach tego portalu chciałabym bardzo serdecznie podziękować i pozdrowić cały zespół wraz z Ordynatorem Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Olsztynie za uratowanie mojemu dziecku życia. Jesteście wspaniali! Życzę dalszych sukcesów w pracy i jeszcze raz dziękuję.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl