Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Katarzyna Masiewicz | 2016-06-07 12:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Piknik z Kłobukiem i MBP już w tę sobotę

Olsztyn24

W najbliższą sobotę (11.06), w Parku Centralnym w Olsztynie odbędzie się kolejna edycja „Pikniku z Kłobukiem”. Już po raz czwarty Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w terenowej grze miejskiej, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna. Od godziny 11.00 do godziny 15.00 będzie można aktywnie uczestniczyć w licznych atrakcjach i konkursach przygotowanych przez pracowników MBP w Olsztynie.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie warmińskich legend i baśni oraz propagowanie czytelnictwa poprzez atrakcyjną formułę gry miejskiej, która sprzyja umacnianiu więzi i wspólnemu spędzaniu czasu w sposób aktywny i kreatywny.

Impreza stanowi kontynuację projektu „Antologia Warmińska – kreacja i promocja nowej marki regionu” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 oraz Samorządu miasta Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Zasady gry:

Uczestnicy odwiedzają kolejne stanowiska na trasie gry i wykonują przygotowane dla nich konkurencje. Za wykonanie zadania konkursowego uczestnicy otrzymują specjalne pieczątki – zebranie pięciu pieczątek na karcie gry uprawnia do otrzymania upominku na mecie zabawy. Dodatkowe zadanie polega na odszukaniu ukrytych w Parku Centralnym Kłobuków.

Na stanowiskach:

Podczas gry moc atrakcji i kreatywnych zabaw nawiązujących do baśni oraz legend warmińskich. Na „Przystanku Warmia” obsługiwanym przez Multicentrum znajdą się klocki K`nex, z których dzieci będą mogły tworzyć m.in. konstrukcje solarne oraz ruchome obiekty trójwymiarowe. Biblioteka Planeta 11 przeprowadzi loterię warmińską i warsztaty warmińskiej gawędy. Dalej najmłodsi będą mogli pokolorować plansze z elementami wioski warmińskiej a także wcielić się w warmińskiego „baśniorybaka”. Przy stanowisku „Pasieka skarby Warmii” uczestnicy zabawy sprawdzą się w roli pomocnika pszczelarza i skosztują miodu. Nie zabraknie też konkurencji z zakresu warmińskiego rękodzieła (wianki, obrusy) oraz warsztatów na temat tradycyjnego stroju warmińskiego. Pojawi się również biblioteka warmińska, gdzie podczas relaksu pod chmurką posłuchać będzie można „Antologii Warmińskiej”.

Oprócz gier i zabaw nieodłączną częścią „Pikniku z Kłobukiem” są interesujące spotkania i występy artystyczne. Oto harmonogram sceny przy fontannie:

» 11.00-11.10 Powitanie, przedstawienie programu, rozpoczęcie Pikniku
» 11.10-11.30 Występ dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca WARMIA
» 11.30-11.40 Wręczenie nagród
» 11.40-12.20 Spotkanie z Edwardem Cyfusem
» 12.20-12.30 Konkurs I
» 12.30-13.10 Spektakl Teatru Form Niezależnych Korzunowicz pt. „Copernicus”
» 13.15-13.30 Arkadiusz Szaraniec, „Skarby warmińskiej przyrody”
» 13.30-13.45 Tomasz Sowiński, „Tajemnice Warmii i Mazur”
» 13.45-14.00 Konkurs II
» 14.00-14.40 Spektakl Teatru Form Niezależnych Korzunowicz pt. „Copernicus”
» 14.40 Konkurs III podsumowanie i zakończenie Pikniku

W przypadku brzydkiej pogody piknik odbędzie się w bibliotece Abecadło (al. Piłsudskiego 16).
Zapraszamy! Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl