Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Witold Lubowiecki | 2016-06-07 19:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Zenek Martyniuk, Janek Samołyk, zespoły VOX i Babsztyl - gwiazdy Stawigudiady 2016

Olsztyn24
Zespół Babsztyl (fot. archiw. GOK Stawiguda) | Więcej zdjęć »
Nieprzerwanie od 1994 roku w Stawigudzie odbywa się festyn gminny Stawigudiada. Początki były skromne - pamiętajmy, że to było 22 lata temu, scena z drewnianych podestów przykryta folią na konstrukcji drewnianej zbitej przez pracowników tartaku w Stawigudzie. I na takiej scenie wystąpił zespół, który do dziś liczy się na scenie rockowej, a mianowicie zespół „Harlem”. Trudno wymienić wszystkich wykonawców jacy występowali na naszym festynie, bo lista jest bardzo długa.

Przełomowa datą był rok 2007, kiedy obchodziliśmy 650-lecie powstania wsi Stawiguda. Ze względu na uroczysty charakter na oprawę artystyczną znalazło się więcej funduszy i udało się zorganizować festyn z profesjonalną sceną, nagłośnieniem i światłami, oraz zaprosić jako gwiazdę zespół „Bayerfull”, święcący w tym czasie swoje największe triumfy. Po tej edycji nie można było spuścić z tonu i kolejne edycje były coraz atrakcyjniejsze. Przez te lata mogliśmy podziwiać takie gwiazdy jak: Happy End, Wojciech Gąsowski, Tercet Egzotyczny, 2 plus 1, Jana Pietrzaka, Wiesława Ochnię, Kabaret Rafała Kmity, Pigwa show, Andrzeja Rosiewicza, Piersi, Małgorzatę Ostrowską i wielu innych.

Tegoroczna 23. edycja zapowiada się bardzo obiecująco - odbędzie się, tak jak przed laty bywało, jako impreza 2- dniowa, tj. sobota i niedziela 9-10 lipca. W poprzednim roku wróciliśmy na pierwotne miejsce, czyli stadion sportowy w Stawigudzie i okazało się, że jak na razie lepszego miejsca nie ma, dlatego w tym roku będzie podobnie. Tradycyjnie oprócz występów artystycznych pojawią się inne atrakcje - tradycyjne turnieje szóstek piłkarskich i siatkówki plażowej, imprezy rekreacyjne. Nowością będzie estrada dziecięca – blok w wykonaniu dzieci ze szkół gminy Stawiguda i ośrodków kultury. Wracamy też po kilkuletniej przerwie do zabawy pod gwiazdami.
R E K L A M A
banner
Zapraszamy także wszystkich chętnych chcących przyjechać na Stawigudiadę ze stoiskiem handlowym. Osoby wystawiające rękodzieło (rzeźba, malarstwo, tkactwo, itp.) wykonane własnoręcznie nie płacą placowego. Informacje i rezerwacje miejsca osobiście w GOK Stawiguda, bądź telefonicznie (89) 512 69 22.

W tym roku przypada miły jubileusz 15-lecia działalności zespołu „Kosejder”. Powstał w roku 2001 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, początkowo ¾ składu stanowili pracownicy GOK, przez kolejne lata skład się zmieniał wielokrotnie, repertuar rozrósł się do niebotycznych rozmiarów, tematyka utworów też jest bardzo szeroka. Zespół nasz występuje na ważniejszych imprezach w gminie, jednak bardziej znany jest poza jej granicami, często zapraszany na koncerty i przeglądy, jest też wielokrotnym laureatem wielu z nich. Podczas koncertu zespół przedstawi przekrój dotychczasowej działalności, zaprosi do wspólnego występu byłych członków oraz zaprzyjaźnione zespoły.

Witold Lubowiecki
Dyrektor GOK Stawiguda


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl