Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb/inf. pras. | 2016-06-09 21:47 | Rozmiar tekstu: A A A

„Desant” wojsk NATO na olsztyńskie Stare Miasto

Olsztyn24
Wizyta żołnierzy NATO w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Setki olsztynian dzisiaj (9.06) po południu przyszło na Stare Miasto w Olsztynie. Powód tej peregrynacji był niecodzienny - po raz pierwszy w historii miasta w Olsztynie zatrzymał się konwój wojsk NATO, którego trzon stanowili żołnierze 2. Pułku Kawalerii armii Stanów Zjednoczonych. W konwoju byli również żołnierze z Niemiec i Polski.

Kawalkada pojazdów wojskowych przyjechała do Olsztyna w ramach „II Rajdu Dragonów”. Żołnierze ruszyli w trasę przez Europę z Niemiec. Po przebyciu ponad dwóch tysięcy kilometrów przez Czechy, Polskę, Litwę i Łotwę, dotrą do Estonii na ćwiczenia Saber Strike 16. W Olsztynie można było spotkać około 50 żołnierzy oraz zobaczyć oraz sześć pojazdów bojowych, m.in. transportery Stryker, haubicę samobieżną i Hummera.

Zanim rozpoczęło się spotkanie  żołnierzy z mieszkańcami Olsztyna przy Starym Ratuszu, w Urzędzie Miasta prezydent Olsztyna spotkał się z przedstawicielami amerykańskiej ambasady.
R E K L A M A
banner
- Bez wątpienia dzisiejsze spotkanie z wojskiem będzie dla wielu olsztynian ciekawym doświadczeniem - mówił Piotr Grzymowicz. - Kontakty między naszymi krajami są niezwykle istotne. Ze względu na szereg zagadnień, nie tylko związanych z wojskiem. Pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość i myśleć o rozwiązywaniu problemów na wielu poziomach.

Stronę amerykańską reprezentował Radca ds. Kultury i Prasy.

- Olsztyn i cały region to bardzo piękne miejsce - chwalił Chris Midura. - Chcielibyśmy zwiększyć wymianę studencką między naszymi krajami. Słyszałem o tym, że wielu moich rodaków jest zainteresowanych studiowaniem medycyny w Polsce.

Podczas spotkania nie zabrakło rozmów na temat zwiększającej się dostępności komunikacyjnej Olsztyna.

Na spotkanie z mieszkańcami na Starym Mieście Amerykanie zaplanowali dwie godziny (15-17). Oficjalnie w Olsztynie powitał ich prezydent. W prezencie od amerykańskich kawalerzystów Piotr Grzymowicz otrzymał pamiątkową ostrogę.

Z Olsztyna konwój wyruszył do Orzysza, skąd pojedzie w dalszą drogę - do Estonii.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Żołnierze NATO na olsztyńskim Starym Mieście

09-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl