Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-06-06 22:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Amerykańska armia przejedzie przez Olsztyn

Olsztyn24
(fot. mat. pras)
Amerykańscy żołnierze odwiedzą stolicę Warmii i Mazur. Kawalerzystów z 2. Pułku Kawalerii i ich bojowe maszyny będzie można spotkać na Starym Mieście w czwartek (9.06) między 15. a 17.

Celem trwającego od 31 maja przejazdu 2. Pułku Kawalerii „Rajd Dragonów II” jest przećwiczenie technik dowodzenia, wsparcia oraz swobody przemieszczania pojazdów i sprzętu. Żołnierze pokonają 2,2 tys. km. Trasa zaczęła się w Niemczech i wiedzie przez Czechy, Polskę, Litwę i Łotwę do Estonii. Przejazd zorganizowano aby przemieścić amerykańskich żołnierzy i sprzęt do krajów regionu Morza Bałtyckiego na ćwiczenia Saber Strike 16.

- Amerykanów spotkać będzie można na Starym Mieście - informuje dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta, Krzysztof Otoliński. - To szansa, żeby z nimi porozmawiać i zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy.

Olsztynianie będą mogli przyjrzeć się m.in. transporterom Stryker, haubicom M777 oraz pojazdom wspierającym. W ostatnich miesiącach Amerykanie kilkukrotnie spotykali się z mieszkańcami polskich miast. Podczas trwającego przejazdu byli już w Tarnowie i Suwałkach.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl