Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-06-10 12:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Michał Witkowski gościł w Olsztynie na zaproszenie MOK

Olsztyn24
Michał Witkowski i Emilia Konwerska (MOK) | Więcej zdjęć »
Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie do stolicy Warmii i Mazur zawitał wczoraj (9.06) pisarz Michał Witkowski. Głównym punktem jego wizyty był udział w spotkaniu z mieszkańcami miasta zorganizowanym w ramach Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury na ulicy Rodziewiczówny jako jedno z wydarzeń inaugurujących tegoroczną edycję Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Autor „Lubiewa” po latach znów zawitał do Olsztyna. W tym czasie sporo się wydarzyło. Został autorem kryminałów, z rozmachem wkroczył w świat mody, stał się rozpoznawalny przez czytelników Pudelka, zyskał sławę, na chwilę stał się najbardziej szokującą postacią polskiej literatury.

Podczas spotkania opowiedział m.in. o tym, czego doświadczył na salonach polskiego show businessu, jak wpłynęło to na jego twórczość i jej odbiór przez czytelników, dlaczego nie trzyma się jednej konwencji literackiej oraz co go skłoniło do odejścia od utartych szlaków pisarstwa „miłego” w odbiorze, „czystego”.
R E K L A M A
banner
Wieczór w całości zarejestrowaliśmy na filmach wideo, które wkrótce udostępnimy.

******

Michał Witkowski (urodzony w 1975 roku) - autor „Copyright” i zbioru opowiadań „Fototapeta”. W 2004 roku wydał „Lubiewo”, jedną z najważniejszych powieści ostatnich lat. „Lubiewo”, czyli ciotowski dekameron” było wystawiane na deskach teatrów oraz rysowane w postaci komiksów, tłumaczenia powieści ukazały się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Czechach, Finlandii, Holandii, Izraelu, na Litwie i Ukrainie. Kolejne powieści: „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej” i „Margot"” zostały docenione przez krytyków i czytelników. Masową popularność przyniosła mu jednak wydana w 2011 roku powieść kryminalna „Drwal”. W 2014 roku ukazał się kolejny kryminał „Zbrodniarz i dziewczyna”, a w 2015 powieść „Fynf und cfancyś”.

Jego książki tłumaczono na 30 języków, m.in. angielski, niemiecki, fiński, szwedzki, norweski, francuski, hiszpański, niderlandzki, hebrajski, węgierski, słoweński, litewski, chorwacki, ukraiński, koreański, czeski, słowacki, rumuński, włoski, serbski, duński, łotewski i estoński.

Przez sześć lat współpracował z „Polityką”, był felietonistą tygodnika „Wprost”.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
OLA: Spotkanie z Michałem Witkowskim (1)

»

09-06-2016

image
OLA: Spotkanie z Michałem Witkowskim (2)

»

09-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl