Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-06-21 17:12 | Rozmiar tekstu: A A A
Rekordowy spływ kajakowy Łyną

Gimnazjaliści na wodnym szlaku

Olsztyn24
Gimnazjaliści na wodnym szlaku (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Rekordowa liczba 39 gimnazjalistów z Dywit i Tuławek wzięła udział w dzisiejszym (21.06), piątym w historii spływie kajakowym Łyną, który w nagrodę za dobre wyniki w nauce zorganizowała Gmina Dywity.

Uczniowie gimnazjów kończących swoją edukację w szkołach na terenie gminy Dywity już od czterech lat mogą uczestniczyć w spływie kajakowym Łyną.

– To swego rodzaju nagroda od gminy za dobre wyniki w nauce – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity, który spotkał się z uczniami przed spływem na odprawie urządzonej na ścieżce edukacyjnej dywickich sterowców. – Liczę, że taka forma aktywności przypadnie wam do gustu, tym bardziej że wrażenia estetyczne i przyrodnicze Łyny są niezaprzeczalne.
R E K L A M A
banner
Podczas odprawy wójt Jacek Szydło wręczył wszystkim uczestnikom spływu praktyczne gadżety, czyli wodoszczelne etui na dokumenty oraz telefon. W piątym spływie wzięła udział rekordowa liczba 39 uczniów z Zespołów Szkół w Dywitach i Tuławkach oraz pięciu ratowników i czterech opiekunów.

Spływ tradycyjnie rozpoczął się na styku rzek Wadąg i Łyna przy elektrowni wodnej.  Podczas siedmiokilometrowej trasy uczestnicy spływu mieli jedną tzw. przenioskę na elektrowni wodnej Brąswałd. Po dopłynięciu do stanicy w Brąswałdzie przyszedł czas na ognisko, pieczenie kiełbasek i napoje przygotowane przez strażaków z OSP Brąswałd. Cała eskapada była bezpieczna, uczniowie ubrani w kapoki, nikt nie zaliczył wywrotki.

– To była piękna przygoda! – uważa jeden z uczestników spływu. – Nie wiedziałem, że pływanie kajakiem, to taka frajda.

Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu spływu należą się strażakom z OSP Brąswałd oraz sołtysowi wsi Brąswałd.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl