Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-06-11 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

W Łynie tkwi potencjał

Olsztyn24
Promocyjny spływ Łyną | Więcej zdjęć »
Wydział Promocji Urzędu Miasta Olsztyna zaprosił dzisiaj (11.06) na spływ kajakowy Łyną przedstawicieli branży turystycznej, animatorów turystyki, lokalnych dziennikarzy i przedstawicieli władz miasta. Spływ wystartował w południe z Parku Centralnego, a zakończył bieg przy Elektrowni Wodnej Łyna.

- W ubiegłym roku, po pięciu latach przerwy, reaktywowaliśmy spływ kajakowy dla branży turystycznej, dla mediów, dla władz miasta - powiedział Krzysztof Otoliński, dyrektor Wydziału Promocji w olsztyńskim ratuszu. - Chcemy pokazywać i promować walory turystyczne i atrakcyjność Łyny. Płynąc przez miasto, możemy m.in. podziwiać Park Centralny, starówkę, Las Miejski.

Z zaproszenia skorzystało ponad 20 osób, głównie z branży turystycznej. Nie dopisali olsztyńscy radni, mimo zarezerwowania kilku kajaków. Było natomiast kilkoro przedsiębiorców z branży turystycznej i fachowców od promocji, a to było to, na co dyrektor Otoliński liczył najbardziej.
R E K L A M A
banner
- Promocji nigdy za wiele - powiedział. - Mamy jeszcze kilka pomysłów jak ożywić Łynę, jak sprzedać produkt „Spływ kajakiem przez Olsztyn” branży turystycznej. Wszystko wymaga promocji non stop. Jeżeli o czymś zapominamy, to  przestaje istnieć. Myślę, że dzięki staraniom władz miasta Łyna została przywrócona mieszkańcom i turystom, i trzeba ją promować tak, żeby mieszkańcy i turyści z rzeki korzystali jak najczęściej.

Krzysztof Otoliński jest przekonany, że w Łynie tkwi olbrzymi potencjał turystyczno-rekreacyjny. Szczególnie teraz, kiedy urządzono Park Centralny i zrewitalizowano Park Podzamcze. A to nie wszystkie walory widokowe spływu Łyną.

- Płynąc od Bartąga, od południowych granic miasta, do Wadąga, do granic północnych, płyniemy przez trzy różne tereny, różne krajobrazy - objaśnił Otoliński. - Najpierw widzimy swoistą „sawannę”, łąki, pola, potem jest miasto, a na koniec wpływamy w taką „dziką Amazonię”, swoistą dżunglę, czyli w Las Miejski. Widoki są niezapomniane. Warto to promować, warto zachęcać turystów i mieszkańców do uprawiania w Olsztynie takiej formy rekreacji, jaką są spływy kajakowe. Uważam, że ten ogromy potencjał Łyny branża turystyczna powinna wykorzystać.

O tym, że dyrektor Otoliński ma rację, niech świadczy wypowiedź jednego z uczestników spływu na jego mecie: „Po co jechać na Krutynię!? Tutaj przecież mamy to samo!”. Autor tych słów mieszka w Olsztynie od kilku dziesięcioleci. Na spływ kajakowy Łyną wybrał się po raz pierwszy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Promocyjny spływ Łyną

»

11-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl