Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Sławomir Rykowski | 2016-06-26 23:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Brazylijczycy znów rządzą w Starych Jabłonkach

Olsztyn24
LVbet Footvolley World Tour 2016 (fot. Artur Szczepański) | Więcej zdjęć »
Brazylijska para Lalazinho de Lima Neto/Rafael Kovalski zwyciężyła w pierwszej edycji turnieju LVbetFootvolley World Tour rozgrywanego w ostatni weekend czerwca na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. To początek cyklu zawodów siatkonogi plażowej w ramach Footvolley World Tour. W turnieju rywalizowali czołowi zawodnicy światowego footvolleya z Azerbejdżanu, Brazylii, Grecji, Holandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Włoch oraz cztery najlepsze pary z rozegranych 24 czerwca otwartych mistrzostwa Polski, w których triumfowali mieszkający w Warszawie Brazylijczycy Ismiley Maya/Christian Candau.

Rozgrywany w strugach deszczu mecz finałowy był wewnętrzną rozgrywką Brazylijczyków. W tak loteryjnych warunkach dosyć niespodziewanie zwycięzcami turnieju LVbetFootvolley World Tour okazali się przedstawiciele teamu Brazylia 2 – Lalazinho de Lima Neto i mający polskich przodków Rafael Kovalski, którzy pokonali faworyzowanych rodaków Rodrigo Lacraia/Luciano Almeida 2:0 (15:13, 15:14). W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się pokonani w półfinałach – nowokreowani mistrzowie Polski Maya/Candau oraz reprezentanci Niemiec Mo Obeid i Daniel Wehr. Lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi, którzy zwyciężyli 2:0 (15:9, 15:11).

Footvolley czyli siatkonoga plażowa to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportów plażowych.
R E K L A M A
banner
– Proste zasady gry, zapierające dech w piersiach zagrania i niezwykła widowiskowość footvolleya sprawiają, że popularność tego sportu szybko rośnie. Jestem przekonany, że kto raz zobaczył w akcji fruwających nad siatką zawodników, ten z pewnością powróci na nasze turnieje – mówi Michał Sieczko, prezes agencji SYSKO SportMarketing i Siatkonoga Polska, która organizuje zawody footvolleyai promuje dyscyplinę w Polsce. – Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro footvolley zostanie oficjalnie zaprezentowany i mam nadzieję, że będzie to początek drogi do uzyskania w niedalekiej przyszłości statusu dyscypliny olimpijskiej – dodaje z przekonaniem Sieczko.

Podobnie optymistycznie o przyszłości siatkonogi plażowej wypowiada się Tomasz Dowgiałło z Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, gdzie rozegrano turniej LVbetFootvolley World Tour 2016.

– Kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy w Starych Jabłonkach zawody siatkówki plażowej, nawet nie marzyłem, że ta dyscyplina tak szybko się rozwinie. Ukoronowaniem naszej pracy były Mistrzostwa Świata w plażowej odmianie siatkówki, które zorganizowaliśmy na boiskach wokół Hotelu Anders w 2013 roku. Światowe Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) uznała je za najlepsze w historii. Mam przeczucie, że z footvolleyem będzie podobnie – przekonuje Tomasz Dowgiałło.  

Więcej informacji oraz komplet wyników turnieju LVbetFootvolley World Tour Stare Jabłonki 2016można znaleźć nawww.siatkonoga.pl oraz na www.facebook.com/siatkonoga/?fref=ts

Sławomir Rykowski

***

Footvolley to sport zapoczątkowany w Brazylii w 1965 roku przez Octavio de Moraesa. Reprezentanci Kraju Kawy to także światowa czołówka tej dyscypliny. W turniejach Footvolleya uczestniczyło wiele brazylijskich gwiazd piłki nożnej, m.in.: Romário (od 2011 roku Światowy Ambasador Footvolleya), Edmundo, Ronaldo, Ronaldinho Gaúcho, Júnior czy Edinho. Obecnie najpopularniejszą, podstawową konkurencją footvolley’a jest formuła 2x2, choć rozgrywki toczą się także w formule 4x4 zawodników, w której występuje m.in. Romário.

W pierwszych latach XXI wieku footvolley zyskał ogromną popularność w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a do promotorów dyscypliny dołączyli m.in.: Portugalia, Grecja, Francja, Holandia, Aruba, Tajlandia, RPA, Paragwaj, Niemcy, Holandia, Polska, Izrael, Anglia i Ukraina. Obecnie to jeden z najpopularniejszych sportów plażowych na świecie.

Pierwszy oficjalny turniej poza Brazylią odbył się w roku 2003 w Stanach Zjednoczonych, a od 2010 roku w USA rozgrywana jest w Kalifornii i na Florydzie oficjalna zawodowa liga – Pro Footvolley Tour. W roku 2011 zorganizowano w Dubaju największe w dotychczasowej historii footvolleya Mistrzostwa Świata, w których wystąpiła także reprezentacja Polski.

Polskim promotorem siatkonogi jest łodzianin Michał Sieczko, prezes agencji SYSKO SportMarketing i Siatkonoga Polska.


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl