Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email AM/D. | 2016-06-27 21:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Bobasy z fotografami zawojowały kuchnię w Spiżarnii Warmińskiej

Olsztyn24
Marcin Kierul poza konkursem wraz z Pawłem Gulewiczem wykonał zdjęcia niepełnosprawnej Nadii | Więcej zdjęć »
W Spiżarni Warmińskiej w Olsztynie otwarto dzisiaj (27.06) nietuzinkową wystawę fotografii „Bobasy w kuchni”. Inicjatorką projektu i wystawy, która w ramach niego powstała, jest Agnieszka Maliszewska - główna przedstawicielka powstającej olsztyńskiej Fundacji „Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego”, działająca w kreatywnych projektach społecznych dla Miasta Olsztyna.

Wystawa jest konkursem dla ludzi z ogromną pasją do fotografii, ucztą smaku dobrodziejstw Olsztyna. Fotografowie ukazali bobasy w kuchni, spiżarni i przy jedzeniu, ponieważ to od nich rozpoczyna się poznawanie przeróżnych smaków warzyw, owoców i wypieków.

- Jako organizatorka olsztyńskich projektów promujących zdolnych i kreatywnych ludzi, chciałabym tym projektem podkreślić rolę fotografów w Olsztynie - mówi Agnieszka Maliszewska. - Fotografia pokazuje nie tylko uchwycone historyczne chwile każdego człowieka, ale również miejsca, wydarzenia i emocje. Jest wizualną wizytówką naszego miasta oraz województwa na cały kraj i świat. W projekcie „Bobasy w Kuchni” odzwierciedla olsztyńskie bogactwo w produktach. To doskonałe wypieki - chleby, bułki, rogale z owocami i warzywami oraz powidła, miód, ryby. Zdrowa żywność jest kluczowym elementem życia i w formie zabawy fotografowie razem z bobasami przekazują ją olsztyniakom. Może wspólnie, choćby patrząc na fotografię, uda się poczuć smak? A jeśli nie, to zapraszamy do Spiżarni na degustację dobrodziejstw regionu Warmii i Mazur oraz tego, co działo się przez ostatnie dwa tygodnie, gdy trwały sesje do projektu.
R E K L A M A
banner
W projekcie wzięło udział dziesięcioro fotografów oraz dziesięć bobasów, w tym szesnastomiesięczna nepełnosprawna dziewczynka. Nadia urodziła się zdrowa, ale w drugiej dobie życia przeszła wylew czwartego stopnia. Przeszła cztery operacje, w tym dwie głowy, ze względu na wodogłowie pokrwotoczne. Trzy miesiące temu nie widziała, obecnie widzi i jest dość ruchliwa. Nadia jest w projekcie nie tylko dlatego, że przeszła tak wiele, ale również po to, aby pokazać, że niepełnosprawność nie jest problemem. Dodatkowym wsparciem dla sesji Nadii było dwóch fotografów, dziewczynka dzięki temu będzie miała sporo zdjęć pamiątkowych.

Na wystawie prezentowane jest tylko jedno zdjęcie konkursowe każdego fotografa z bobasem, ale więcej fotografii (każdy z uczestników wykonał ich dziesięć) będzie można zobaczyć w relacji na stronie www.minawetp.pl

Uczestnicy konkursu-wystawy:

» Paweł Szwajkowski z modelem-bobasem Mikołajem
» Weronika Nowokuńska z modelką-bobasem Zuzią
» Marcin Kierul z modelem-bobasem Michałem
» Lidia Kościukiewicz z modelem-bobasem Sebastianem
» Marcin Zalech z modelką-bobasem Mają 
» Robert Kaczmarski z modelką-bobasem Lenką
» Karolina Hrynek z modelem-bobasem Ignasiem
» Aleksandra Mosakowska z modelem-bobasem Karolem
» Wiktoria Olczak z modelem-bobasem Olkiem
» Agata Lesiuk z modelką-bobasem Nadią.

Poza konkursem wsparcie sesji Nadii:

» Paweł Gulewicz – fotografia
» Marcin Kierul - fotografia
» Aleksandra Borkowska - studentka Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie - kreowanie sesji.

Wernisaż wokalnie wsparły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 37 w Olsztynie. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za dwa tygodnie. Już dzisiaj natomiast każdy z uczestników konkursu otrzymał voucher na szkolenie w Studium Rozwoju Osobistego. Ponadto zwycięzca otrzyma kolejny voucher do wykorzystania w Spiżarnii Warmińskiej oraz możliwość zaprezentowania na wystawie w tej restauracji wszystkich swych fotografii wykonanych w ramach konkursu.   

Wystawa konkursowa potrwa do 11 lipca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy fotografii „Bobasy w kuchni”

»

27-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.