Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-02-08 15:57 | Rozmiar tekstu: A A A
Galeria w urzędzie

Taniec zaklęty w fotografii

Olsztyn24
Wystawa fotografii Anny Wojszel w Starostwie Powiatowym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (8.02) korytarze Starostwa Powiatowego w Olsztynie zdobią fotografie autorstwa Anny Wojszel z malowniczego Wipsowa w gminie Barczewo. Na 10 planszach artystka zaklęła taniec w przestrzeniach miejskich, nadając im tytuł „Ruch – pierwiastek życia. Taniec jest wszędzie”.

Wystawa została zorganizowana w ramach Galerii w urzędzie, której założeniem jest promowanie artystów z powiatu olsztyńskiego lub tych, dla których piękno Warmii i Mazur stanowi inspirację. To jednocześnie propozycja umilenia czasu osobom, które załatwiają sprawy
w starostwie.

Anna Wojszel ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie o specjalności wystawiennictwo, obecnie studiuje Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze na UWM w Olsztynie. W barczewskim środowisku postrzegana jest jako osoba niezwykle kreatywna, z odwagą podchodząca zarówno do sztuki, jak i życia. Jest wegetarianką, morsem, członkiem Klubu Sportowego Egida Barczewo-Olsztynek, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Pojezierze w Olsztynie, a także radną Rady Miejskiej w Barczewie i mamą 17-letniej Rozalii
i 14-letniego Kacpra.
R E K L A M A
banner
- Moją pasją jest malarstwo i fotografia. Fascynuje mnie zarówno możliwość tworzenia reportażu, uwiecznienia pejzażu, czy architektury, jak i tematyka ogólnoludzka. Pomysły rodzą się w mojej głowie w najmniej oczekiwanych momentach, które później przelewam na papier, płótno i papier fotograficzny, a także ściany, kamienie i dachówki. Prace z cyklu „Ruch – pierwiastek życia. Taniec jest wszędzie” powstały przy udziale wspaniałych osób, między innymi  Joanny Graczyk i Magdaleny Faszcza ze Studia Animacji Ruchowej Rytm w Olsztynie. Uzupełnieniem fotografii będzie muzyka, którą obecnie tworzą Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy – zapowiada Anna Wojszel.

Artystka jest laureatką nagród w wielu imprezach fotograficznych, m.in. XIV Przeglądzie Fotografii Turystycznej i Krajobrazowej „FotoTour”
we Wrocławiu, konkursie fotograficznym „Kalendarz 2010” Krakowskiej Szkoły Filmowej. Swoje prace wystawiała w Olsztynie, Barczewie, Gdańsku, Kielcach, Częstochowie i innych polskich miastach. Znana jest jako organizatorka warsztatów plastycznych głównie na terenie gminy Barczewo. Dodała koloru codzienności podróżowania, inicjując malowanie budynku stacji kolejowej w Wipsowie i przystanków autobusowych w Dąbrówce, Wipsowie, Wójtowie, Marcinkowie i Kaplitynach.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl