Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-06-28 13:45 | Rozmiar tekstu: A A A
Najlepsi uczniowie z nagrodami i stypendiami

Laureaci Fundacji „Prymus”

Olsztyn24
Spotkanie z prymusami w Urzędzie Gminy w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Świetnie się uczą, mają sukcesy ogólnopolskie i regionalne w różnych dziedzinach, są nadzieją i chlubą gminy Dywity – mowa o szóstce utalentowanych uczniów ze szkół gminnych, którzy otrzymali nagrody i stypendia o wartości 2 tys. zł od Fundacji „Prymus”. Wszystkim stypendystom należą się wielkie brawa i gratulacje.

Corocznie Fundacja „Prymus” z Bukwałdu przyznaje stypendia i nagrody najlepszym uczniom w gminie Dywity. Odbywa się to już tradycyjnie w poszczególnych szkołach podczas uroczystego apelu w dniu zakończenia roku szkolnego. W piątek (24.06) stypendyści wraz z rodzicami spotkali się również z przedstawicielami fundacji w sali sesyjnej Urzędu Gminy Dywity w celu podpisania umów. Obecni byli także dyrektorzy szkół, Jacek Szydło, wójt gminy Dywity oraz Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity.

Aby zostać laureatem Fundacji „Prymus”, uczniowie musieli mieć średnią minimum 5,00 oraz osiągnięcia co najmniej na szczeblu pozaszkolnym. Każde z sześciorga stypendystów mogło wybrać nagrodę w wysokości 2 tys. zł z przeznaczeniem na rozwijanie swoich zainteresowań bądź laptop. Laureaci podczas spotkania opowiadali o swoich talentach i zainteresowaniach oraz o planach na przyszłość. Cześć z nich będzie dalej rozwijać swoje zainteresowania sportowe, matematyczne oraz muzyczne.
R E K L A M A
banner
– Miło, że stypendia i nagrody, które wręczamy, są dla naszych laureatów motywacją do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań – mówi Katarzyna Sternicka-Moritz, prezes Fundacji „Prymus”.

W tym roku laureatami Fundacji „Prymus” zostali następujący uczniowie: Barbara Ostrowska (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach), Hanna Nowak (SP Dywity), Julia Walentynowicz (SP Spręcowo), Olaf Jakub Truszczyński (SP Bukwałd), Alicja Potasznik (Gimnazjum Dywity), Justyna Martyna Rumińska (Szkoła Podstawowa w Tuławkach Filia we Frączkach).

Warto wspomnieć, że Fundacja „Prymus” przyznała stypendia zdolnej młodzieży już po raz trzynasty. Na liście „gminnych prymusów” jest w tej chwili już 96 uczniów. Środki finansowe na stypendia Fundacja „Prymus” zdobywa z grantów z budżetu Gminy Dywity, wpłat od darczyńców i odpisów z 1%.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl