Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-06-29 18:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Ratownicy wodni zabezpieczają i… świętują

Olsztyn24
Spotkanie ratowników z marszałkiem (fot. UM)
Wszelką wiedzą i doświadczeniem wytrwale przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na polskich wodach - ostatnie słowa przysięgi ratowników WOPR oddają wagę ich pracy na Warmii i Mazurach, regionie wybitnie wodnym. Dzisiaj (29.06) obchodzimy Dzień Ratownika WOPR. To znakomita okazja do podziękowania za poświęcenie, z jakim wykonują swoje obowiązki.

Zrobił to marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który zaprosił ratowników wodnych z całego regionu.

- 227 ratowników wspieranych blisko 400 sezonowymi wolontariuszami wzorowo wypełnia swoją misję zabezpieczania jezior i Zalewu Wiślanego - zaznaczył marszałek. - Tam, gdzie jesteście, jest bezpiecznie. Powinniście wiec być wszędzie, by nasza wodna oferta wypoczynkowa pozbawiona była zagrożeń.

Samorząd województwa aktywnie włącza się w poprawianie bezpieczeństwa na wodach. W 2016 roku z budżetu województwa do ratowników trafiło 400 tys. zł. Oprócz organizowania ratowania życia i zdrowia pieniądze te posłużą również szkoleniom i popularyzowaniu bezpiecznego wypoczynku. Zajmują się tym: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Giżycku, Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurska Służba Ratownicza w Okartowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Szeligach i Jednostka Ratownictwa Wodnego Ełk.
R E K L A M A
banner
29 czerwca nie jest datą przypadkową – tego dnia obchodzony jest Dzień Świętego Piotra Apostoła, który jest patronem Ratowników WOPR. Dzień Ratownika obchodzimy od 1927 roku, kiedy to Komisja Ratownictwa, działająca przy Polskim Związku Pływackim, ustaliła go dla popularyzacji idei ratownictwa wodnego.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl