Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-30 13:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Przeprowadzka do lasu

Olsztyn24
W Leśnym Zakątku w Węgoju | Więcej zdjęć »
Zespół przedszkolny w Węgoju zakończył cykl leśnych lekcji, metody nauczania wywodzącej się ze Skandynawii, a rozwiniętej twórczo w Walii. Przez kilka miesięcy zajęcia prowadzone były na dworze, z wykorzystaniem okolicznych walorów przyrody.

W pobliżu szkoły stworzono Leśny Zakątek, gdzie od marca, niezależnie od pogody, w czasie przeznaczonym na zajęcia obowiązkowe odbywały się leśne lekcje. W zalesionym terenie nad jeziorem, w trakcie 2-4 godzinnych zajęć, maluchy uczyły się samodzielności, aktywności i kreatywności. Poznawały przyrodę prowadząc proste doświadczenia.

Przedszkolaki wykorzystywały m.in.: metalowe taczki, wiaderka, liny, pałatki biwakowe, wiązki trzciny, szpadle, konewki itp. Mogły „bezkarnie” wchodzić do wody, taplać w kałużach i błocie, budować szałasy, kopać stawek oraz tworzyć wodospady. Maluchy sadziły drzewka i inne rośliny, obserwowały przyrodę.
R E K L A M A
banner
Ważnym elementem leśnych lekcji było wspólne przygotowywanie posiłku w warunkach terenowych. Dzieci robiły kanapki, bananowe desery, piekły szaszłyki i ciastka na ognisku. Ugotowały nawet zupę szczawiową, którą zjadły w harcerskich menażkach.

- Przedszkolaki bawiły się świetnie, po każdych zajęciach nie mogły doczekać się kolejnych
– opowiada dyrektorka Zespołu Szkół w Węgoju Teresa Kacperska. - Kontakt z przyrodą, na który stawiamy od wielu lat, rozwija i uczy. Sprawia, że dzieci pozbywają się obojętności na otaczające je rośliny i zwierzęta, wiedzą jak zachować się w lesie, dbać o środowisko.

Projekt uzyskał dofinansowanie Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. Jana Kantego Steczkowskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl